Ozon Sauna

Ozon Sauna

Ozon tedavisi hastaların kilo vermesine de yardımcı olmak için kullanılabilmektedir. Ozon tedavisi hastaların kilo vermesi için sağlıklı ve uzun vadede de sürdürülebilir bir tedavi yöntemidir.

Ozon sauna tedavisiyle zayıflarken, nasıl sağlıklı kalınabileceği de şöyle açıklanabilir:

Vücut yağı esasen hidrojen, karbon ve oksijen moleküllerinin bir kombinasyonudur. Ozon tedavisi vücut yağına ekstra oksijen sağlar ve onu, idrarla böbrekler yoluyla vücuttan atılan hidrojen ve oksijen moleküllerine ayırır. Dahası, ozon aynı zamanda yağı karbon ve oksijen moleküllerine ayrıştırır ve bu moleküller vücutta bulunan diğer toksinlerle birlikte ter yoluyla vücuttan atılır. Cildin atıkların giderilmesinden sorumlu organlarından biridir ve toksinler ter yoluyla atıldığında, karaciğer ve böbrekler büyük bir işten kurtulur.

Ozon Sauna Zayıflama Üzerinde Nasıl Etkili Olur?

Ozon tedavisi, vücuda sıcak buhar saunası ile birlikte ozon gazı verir. Buhar gözenekleri açarken ozon cildin daha derin katmanlarına girer ve hücreleri arındırma sürecini başlatır. 20 dakikalık tek bir seans 400 ila 600 kalori yakar. Ozon saunası vücut ısısını yükselterek vücudun kalori yakma yeteneğini artırır. Ozon sauna tedavisi, tüm vücuttaki oksijen seviyelerini artırarak ve vücudu zararlı toksinlerden arındırarak, uzun vadede yağları eritme sürecini daha da geliştirir. Yağ hücrelerinden toksinler atıldığında, vücut yağını atabilir ve yavaş yavaş kilo verebilir.

Kilo kaybı, ozon sauna tedavileriyle ilişkili çeşitli faydalardan sadece biridir. Oksijen vücudun düzgün çalışması için gereklidir. Ozon sauna, vücudun oksijen seviyelerini artırarak, yalnızca organlara zarar verebilecek toksinleri vücuttan atmakla kalmaz, aynı zamanda genel sağlığı da doğal bir şekilde iyileştirir.