Alerji Tedavisi

Sağlık Mutluluk Demektir

Alerji, vücudun belirli bir gıda veya maddeye verdiği tepkidir. Alerjiye sahip olmak can sıkıcı olabilir ve günlük aktivitelerinizi etkileyebilir. Biorezonans alerji tedavisi, alerjiyi bir sonuç olarak ele alır ve alerjiye neden olan temel problemleri ortadan kaldırılarak, alerjiyi gidermeye çalışılır.

Biorezonans Alerji Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güncel tıpta alerjiye yönelik yaklaşımlar, alerji semptomlarını kontrol altına alma ve alerji şiddetini azaltma üzerinedir. Biorezonans terapisinde ise temel amaç, vücudun normal işleyişini bozan faktörleri ortadan kaldırmak ve vücut sistemini daha dengeli bir hale getirmektir. Biyofrekans tedavisi, alerjen kaynaklı olarak vücut hücrelerinin ve alerjenlerin yaydığı frekansın tam aksi yönde frekans yayarak, olumsuzlukları nötrleştirme mantığına dayanır. Ayrıca biorezonans alerji tedavisi ile farklı yaklaşımlar uygulanarak terapi amaçlanır. Bu yaklaşımlar:

  • Stres ve ruhsal duruma yönelik seanslar
  • Temel gıda intoleranslarına yönelik seanslar
  • Bağırsak florasının bozulmasına yönelik seanslar
  • Toksik kirlenme ve ağır metallere yönelik seanslar
  • Alerjenler üzerinden frekans silmeleri
  • Hücre ve mitokondri düzeyine yönelik seanslar 

Biorezonans Testleri

Alerji rahatsızlığına yönelik biyorezonans tedavisine başvuran hastalara kişiye özel terapi protokolleri oluşturulur. Gerektiğinde hastalara biorezonans alerji testleri yapılır. Bu testler bir laboratuvar testi olmayıp; alerjenlere karşı vücudun verdiği frekans tepkilere göre yapılan biorezonans testleridir.

Biorezonans Alerji Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Seans boyunca vücudunuzun çeşitli yerlerinde Biorezonans cihazının elektrotları olur. Seans süresi, ortalama 45-60 dakika arasındadır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Biofrekans tedavisi ile alerjen kaynaklı vücut hücrelerinin ve alerjenin yaydığı frekansın tam aksi yönde frekans verilerek olumsuzluklar nötrleştirilir. Terapiler sonrası vücutta benzer veya farklı alerjen frekans bozuklukları oluşmaması için koruyucu önerilere mutlaka uyulmalıdır. 
İşlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir.

Biorezonans Alerji Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Biorezonans alerji tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Tedavinin süresi; tespit edilen uyumsuz frekans sayısına, alerjenlere ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Ortalama 5-10 seans arası sürebilen terapi süresi, hastanın alerjisi olan madde sayısına göre kısalabilir ya da uzayabilir. Başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Biorezonans Terapilerinin Yan Etkisi Var Mı?

Terapi işlemi sırasında herhangi olumsuz bir şey hissedilmez. Nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali gözlenmekle birlikte, Biofrekans tedavisi 40 yıldan uzun bir süredir kullanılmaktadır ve ciddi bir yan etkisi saptanmamıştır. İşlem sonrasında da özellikle ilk 2-3 gün bol su içmeniz gerekir. Bol su içmek, ilk günler oluşabilecek baş ağrısı ve yorgunluk gibi şikâyetleri engellemede de çok faydalıdır.

Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali yaşanması olasıdır. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedilebileceği için seans sonrasında dinlenmeniz önerilmektedir.