Ağır Metal Detoksu

Ağır Metal Detoksu

Ağır metal zehirlenmesi, vücudunuzda çeşitli ağır metallerin birikmesidir. Biorezonans ağır metal detoksu, ağır metal zehirlenmesine bağlı etkileri en aza indirmeyi sağlayan destek terapileridir.

Ağır Metal Nedir?

Şehir yaşantısında ne yazık ki çevremizde yaygın olarak bulunan birçok farklı metale maruz kalmak, akut veya kronik ağır metal zehirlenmesine sebep olabilmektedir. Bu metaller arasında Civa, Alüminyum, Arsenik, Kadmiyum, Kurşun, Nikel gibi yaygın bulunan metaller sayılabilir. Ayrıca yaşadığımız ortama hava, su ve yiyeceklerin yanında, insanlar tarafından üretilen sayısız kimyasal maddeler ve ürünler vasıtasıyla da ağır metaller karışır.

Ağır metaller nefes alma, yutma, ciltten emilme yollarıyla vücudumuza girerler. Eğer ağır metallerin vücudumuza giriş hızı, vücudumuzun onları dışarı atma hızından yüksekse, zaman içinde vücudumuzda birikim yaparlar. Ağır metal toksisitesinin erken dönemde özel bir belirtisi olmasa da anemi, osteoporoz, infertilite, alerji, işitme kaybı ve çınlama, odaklanma yeteneğinde azalma, kişilik değişiklikleri, his duyusunda azalma, kramplar, ağızda metal tadı, yorgunluk, saç dökülmesi, hafıza zayıflaması, ishal ya da kabızlık, depresyon ya da öfke şeklindeki ruhsal değişimler, iştahsızlık, diş rengindeki değişmeler, denge bozuklukları, bağışıklık sistemleri sorunları gibi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir.

Ağır Metallere Yönelik Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm vücudumuzu olumsuz etkileyen ağır metallerin vücudumuza girişini engellemek için öncelikle ağır metal kaynağı olabilecek gıdalardan, eşyalardan, sulardan uzak durmak ve bunları kullanımımızdan çıkartmamız gerekir. Vücudumuzu da belirli dönemlerde çeşitli detoks yöntemleri ile arındırmaya çalışmalıyız. Vücuttan kimyasal atılımına destek olan gıdaları hayatımıza yerleştirmeliyiz.

Elektromanyetik Alanların Vücuda Etkisi

Modern yaşamın insanlara getirdiği kablosuz teknolojiler ve yoğun elektrikli ortamlar insan sağlığını zamanla etkileyebilmektedir. Elektrosmog insan yapımı tüm elektromanyetik alanların yarattığı elektromanyetik kirliliğe verilen bir isimdir. Elektrosmog’un sebep olduğu başlıca sağlık sorunları şunlar:

  • Baş ağrısı
  • Anksiyete
  • Uyku bozuklukları
  • Kronik yorgunluk
  • Depresyon
  • Konsantrasyon problemleri
  • Tansiyon problemleri
  • Cilt sorunları
  • Çocuklarda davranış bozuklukları

Biorezonans Ağır Metal Detoksu

Ağır metaller vücudumuza girdikten sonra kendilerine has bozucu frekanslar yayarak vücudumuzun normal işleyişine zarar verirler. Ayrıca zamanla vücutta miktarı artıp, özellikle organ düzeyinde birikimleri artarsa, yaydığı bozucu frekanslarla organ disfonksiyonlarına yol açabilmektedirler. Biorezonans terapisinde, ağır metallerin çevreye yaydığı elektromanyetik titreşim cihaz tarafından alınır ve ters çevrilerek elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Birbirinin tam tersi olan bu iki frekans birbirini yok eder.

Biorezonans Ağır Metal Detoksu Nasıl ve Ne Sıklıkta Yapılır?

Seans boyunca vücudunuzun çeşitli yerlerinde Biorezonans cihazının elektrotları olur. Seans süresi, ortalama 45-60 dakika arasındadır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. 

İşlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekir. Cihazın çalışma prensibine göre sizden ve ağır metallerden elde edilen frekansın ters çevrilerek tekrar size verilmesi için bu işlemler zorunludur. Seans sıklığı ve sayısı ağır metal yüküne ve kişiye göre değişebilmekle beraber haftada bir, ortalama 1-3 seans şeklinde olabilmektedir.

Biorezonans Yan Etkisi Var Mı?

Terapi işlemi sırasında herhangi olumsuz bir şey hissedilmez. Nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali gözlenmekle birlikte, Biofrekans tedavisi 40 yıldan uzun bir süredir kullanılmaktadır ve ciddi bir yan etkisi saptanmamıştır.
Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali yaşanması olasıdır. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedilebileceği için seans sonrasında dinlenmeniz önerilmektedir.

Biorezonans Ağır Metal Detoksu Etkileri

Terapi sonrasında vücutta hızlı bir detoks başladığı için bol su içerek vücudu hidrate etmek çok önemlidir. Vücuttan atılım arttıkça nadiren ishal şeklinde atılım olabilmektedir. İşlem sonrasında da özellikle ilk 2-3 gün bol su içmeniz gerekir.
Hastaya bağlı olmakla birlikte, biyorezonans terapileri ile elektrosmogun yarattığı sağlık sorunları tek seansta düzenlenebilmektedir. Tedavi sonrası ise hastalara önerilen yaşam tarzı düzenlemelerine uymaları, söz konusu elektromanyetik alanlara karşı duyarlı olmaları ve özellikle geceleri uyku alanlarında yer alan tüm cihazları kapatmaları önerilmektedir.