Sindirim Sistemi Hastalıkları

Sindirim Sistemi Hastalıkları

Hem hastalıklardan korunmamız, hem de fizyolojik ve psikolojik açıdan iyi hissetmemiz için sağlıklı bir sindirim sistemine ihtiyacımız vardır. Biorezonans sindirim sistemi hastalıkları tedavisi, sağlıklı bir bağırsak sistemine sahip olunabilmesi için uygulanan destek terapileridir.

Sindirim Sistemi Neden Önemli?

Sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmadığınızda, en faydalı besinleri tüketseniz de kendinizi yeterince iyi hissedemezsiniz. Sindirim sistemi yeterince iyi çalışamadığı için besinler ve mineraller gerektiği gibi sindirilemez. Bunu sonucunda besinlerin parçalanarak hücrelere sağlıklı geçememesi, bazı fizyolojik sıkıntılara sebep olur.

Ayrıca yapılan çalışmalar beyin ile sindirim sistemi arasında net bir ilişki olduğunu ortaya koymuştur ve bağırsaklarımız bir nevi ikinci beyin olarak değerlendirilmiştir. Böylece sağlıklı çalışmayan bir sindirim sisteminin aynı zamanda psikolojik etkilerinin de olduğu gösterilmiştir.

Sindirim sisteminin önemli bir bölümünü oluşturan bağırsaklarımızda faydalı ve zararlı mikroorganizmalardan oluşan ve denge içerisinde olan bir flora mevcuttur. Bu flora bozulduğunda tuvalet alışkanlığında bozulmalar, bağırsak geçirgenliğinde artış, sayısı artan zararlı mikroorganizmaların oluşturduğu toksik etkiler ve bağışıklık sistemi sorunları ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca kronik yorgunluk, ağrı, çeşitli gıda intoleransları ve alerjiler, psikolojik sorunlar da gözlenebilmektedir. Özellikle bağırsak sağlığımızı etkileyen durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İşlenmiş gıdalar
 • Tahıllar
 • GDO’lu gıdalar
 • Ağrı kesiciler
 • Alkol
 • Antibiyotikler
 • Kronik stres
 • Az uyku

Biorezonans Sindirim Sistemi Hastalıkları Tedavisi

Biyofrekans tedavisi, bağırsak sağlığımıza zararlı olan gıdaların, mikroorganizmaların, kimyasalların ve stres kaynaklı duygu durum bozukluklarının yaydığı frekansın, tam aksi yönde frekans yayarak olumsuzlukları nötrleştirmek mantığına dayanır. Ayrıca biorezonans yöntemi ile bağırsak sağlığına yönelik olarak farklı yaklaşımlar uygulanarak terapi amaçlanır. Bu yaklaşımlar:

 • Stres ve ruhsal duruma yönelik seanslar
 • Temel gıda intoleranslarına yönelik seanslar
 • Bağırsak florasının bozulmasına yönelik seanslar
 • Zararlı mikroorganizmalara yönelik seanslar
 • Toksik kirlenme ve ağır metallere yönelik seanslar
 • Hücre ve mitokondri düzeyine yönelik seanslar 

Biorezonans Sindirim Sistemi Hastalıkları Tedavisi Nasıl ve Ne Sıklıkta Yapılır?

Seans boyunca vücudunuzun çeşitli yerlerinde Biorezonans cihazının elektrotları olur. Seans süresi, ortalama 45-60 dakika arasındadır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir.
Biyofrekans tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Tedavinin süresi tespit edilen uyumsuz frekans sayısına ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Ortalama 5-10 seans arası başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Biorezonans Yan Etkisi Var Mı?

Terapi işlemi sırasında herhangi olumsuz bir şey hissedilmez. Nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali gözlenmekle birlikte, Biofrekans tedavisi 40 yıldan uzun bir süredir kullanılmaktadır ve ciddi bir yan etkisi saptanmamıştır.
Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali yaşanması olasıdır. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedilebileceği için seans sonrasında dinlenmeniz önerilmektedir.