Bakteri, Virüs ve Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon Hastalıkları

Bağışıklık sistemi, enfeksiyon hastalıkları ile mücadelede en önemli role sahip sistemdir. Biorezonans enfeksiyon hastalıkları tedavisinde destekleyici bir terapi yöntemidir.

Enfeksiyon Hastalıkları Nedir?

Vücudumuzun bünyesinde bizimle beraber yaşam süren birçok mikroorganizma bulunmaktadır. Bu mikroorganizmalar normal flora olarak adlandırılmakta ve belirli bir dengede insan bedeninde varlığını sürdürmektedir. Canlı bedenindeki bu mikroorganizmaların çeşitli nedenlerle (beslenme sorunları, stres, bilinçsiz ilaç kullanımı, bağışıklık sistemi sorunları, vb.) mevcut sayısında artış olması durumunda, vücudun flora dengesi bozulmakta ve hastalık durumu oluşabilmektedir. Yine vücudumuza dışarıdan giren zararlı mikroorganizmalar, bağışıklık sistemimiz güçlü değilse, vücudumuzda enfeksiyon hastalıklarına neden olabilmektedir. Antimikrobiyal ilaçların kullanıma girmesi ile büyük ölçüde enfeksiyon hastalıkları kontrol edilebiliyor olsa da bağışıklık sisteminin güçlü ve dengede tutulması her zaman enfeksiyon hastalıkları ile mücadelede en önemli basamağı oluşturmaktadır.

Biorezonans Enfeksiyon Hastalıkları Tedavisi

Biorezonans terapisinde özellikle bağışıklık sistemimizin düzgün çalışmasını engelleyen nedenlere yönelik terapiler uygulanarak bu sistemin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca mikrobik etkenlere yönelik frekans terapileri ile vücuda destek sağlanmaktadır. Terapi yaklaşımları:

  • Bağışıklık sistemi desteğine yönelik seanslar
  • Mikrobik etkenlere yönelik seanslar
  • Bağırsak florasının bozulmasına yönelik seanslar
  • Stres ve ruhsal duruma yönelik seanslar
  • Toksik kirlenmeye yönelik seanslar

şeklindedir.

Biorezonans Enfeksiyon Hastalıkları Tedavisi Nasıl ve Kaç Seans Yapılır?

Seans boyunca vücudunuzun çeşitli yerlerinde Biorezonans cihazının elektrotları olur. Seans süresi, ortalama 45-60 dakika arasındadır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. 
İşlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir. Biorezonans enfeksiyon hastalıkları terapisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Ortalama 5-10 seans arası sürebilen terapi süresi, tespit edilen uyumsuz frekans sayısına göre kısalabilir ya da uzayabilir. 

Biorezonans Terapilerinin Etkileri

Biofrekans tedavisi ile enfeksiyon etkeni olan mikororganizmaları tam aksi yönde frekans verilerek olumsuzluklar nötürleştirilir veya bağışıklık sistemi destekleri ile olumlamalar yapılır. Terapiler sonrası vücutta benzer veya farklı frekans bozuklukları oluşmaması için koruyucu önerilere mutlaka uyulmalıdır.