Psikolojik Sorunlar

Psikolojik Destek

İnsan vücudu; meridyenler, akupunktur noktaları ya da çakralar üzerinden akışın olduğu bir enerji denizidir. Vücuttaki bu enerji akışındaki blokajlar, kendilerini hem psikolojik sıkıntılar hem de fiziksel hastalıklar olarak gösterir. Biorezonans psikolojik destek seansları ile bu blokajların giderilmesi hedeflenir.

Biorezonans Psikolojik Destek Terapileri

Halk arasında “Üzüntüden verem oldu” tabiri kullanılır. Enerji tıbbında keder, üzüntü duyguları akciğer ile alakalı kabul edilir. Bu duygunun vücutta oluşturduğu blokaj, akciğer hastalıklarında yatkınlığa yol açabilmektedir. Bu blokaj kaldırılarak akciğer hastalığının iyileşmesi hızlandırılabilir. Hipnoz ya da telkinler ile kişinin zihin yapısındaki problemli duyguların ortadan kalkabileceği ve hatta aynı anda fiziksel semptomların da düzelebileceği bilinmektedir. Bununla birlikte kişinin enerjetik dengesinin hem fiziksel hem de ruhsal alan üstünde direkt etkisinin bulunduğu ve bu alanda çalışmanın, tedavi edici bir güce sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Biorezonans psikolojik destek terapilerinin ilk etkisi; kişinin ruhsal hali üzerinde olup, fiziksel problemlerdeki iyileşme bunun arkasından gelmektedir. Kaygı bozuklukları, depresyon, kronik yorgunluk, tükenmişlik hissi gibi durumlarda Biorezonans terapileri başarıyla uygulanmaktadır.

Biorezonans Psikolojik Destek Seansı Nasıl ve Kaç Seans Yapılır?

Seans boyunca vücudunuzun çeşitli yerlerinde Biorezonans cihazının elektrotları olur. Seans süresi, ortalama 45-60 dakika arasındadır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. 

Biorezonans tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Tedavinin süresi tespit edilen uyumsuz frekans sayısına ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Ortalama 5-10 seans arası başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Biorezonans Terapilarinin Yan Etkisi Var Mı?

Terapi işlemi sırasında herhangi olumsuz bir şey hissedilmez. Nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali gözlenmekle birlikte, Biofrekans tedavisi 40 yıldan uzun bir süredir kullanılmaktadır ve ciddi bir yan etkisi saptanmamıştır.
Terapi sonrasında vücutta hızlı bir detoks başladığı için bol su içerek vücudu hidrate etmek çok önemlidir. İşlem sonrasında da özellikle ilk 2-3 gün bol su içmeniz gerekir. Bol su içmek, ilk günler oluşabilecek baş ağrısı ve yorgunluk gibi şikâyetleri engellemede de çok faydalıdır.

Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali yaşanması olasıdır. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedilebileceği için seans sonrasında dinlenmeniz önerilmektedir.