Rektal Ozon

Rektal Ozon

Rektal ozon tedavisi, sindirim sağlığı için kanıtlanmış ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi, özellikle rektal insuflasyon tedavileri üzerinde oldukça faydalıdır. Bağırsaklara uygulanan ozon gazı akışı oksijene dönüştürülür, serbest radikalleri ortadan kaldırır ve patojenik mikroplara karşı son derece etkili olur. Rektal ozon ile zayıflama tedavisi daha çok bağırsak problemleri yaşayan bireyler üzerinde etkili olabilen bir terapi tekniğidir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda, bağırsak florası ile beden sağlığı üzerinde çok ciddi bağlantılar olduğu görülmüştür. Bazı bilim insanları bağırsağı ‘ikinci beyin’ olarak nitelendirmiştir.

Bağırsak florasının yeniden düzenlenmesi ve bu sayede vücudun genel sağlığının iyileştirilmesi ve dolaylı olarak kilo kaybının da sağlanması bakımından, rektal ozon terapisi faydalı olabilmektedir.

Rektal Ozon ile Zayıflama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Rektal ozon ile zayıflama tedavisinde öncelikle seans sırasında bireyin mahremiyetine son derece dikkat edilerek işlem yapıldığı bilinmelidir. 

Bireye rektal (makat) yoluyla, vücuda ozon gazı verilmektedir. İşlem sırasında kullanılan malzemeler steril, tek kullanımlık ve ozona dayanıklıdır. Bu sayede kişinin uygulama sırasında enfeksiyon kapma riski ortadan kaldırılmış olur.

Rektal Ozon ile Zayıflama Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Kilo vermenin temel noktalarından birisi de sağlıklı bağırsak sistemine sahip olmaktır. Metabolizmanın yavaş çalışması, kilo vermeyi zorlaştıran etkenlerden biridir. Bu noktada rektal ozon, bağırsak sistemini düzenleyerek zayıflama üzerinde etkili olur.

Diğer ozon tedavisi biçimleri gibi, rektal ozon da sorunun kökünü tedavi ederek, semptomlardan geçici olarak kurtulmak yerine tam bir rahatlama sunmayı hedefler. Birçok sağlık yararı sunan güvenli ve etkili bir tedavidir yöntemidir. En önemlilerinden bazıları şunlardır:

  • Bağırsakta var olabilecek toksinleri azaltır.
  • Bağışıklık sistemini ve dış saldırılara tepkiyi güçlendirir.
  • Bakteri, parazit, virüs ve mayaları yok eder.
  • Bağırsak fonksiyonlarını çalıştırarak onları en uygun duruma getirir.
  • Vücuttaki kronik iltihabı azaltır.
  • Sağlıklı bağırsak florasını geri kazanmaya yardımcı olur.

Bağırsak florası sayesinde kişinin iştah mekanizmasının düzene girmesi, beslenme tercihlerinde paketli gıdalar ve kötü karbonhidratlara karşı olan isteğin azalması, şeker krizlerinin azalması gibi etkiler görülebilir. Bu sayede kişinin zayıflama sürecine olumlu katkıda bulunabilir.

Ozon gazı, karaciğere ulaşarak buradaki dokunun ve hücrelerin iyileşmesini sağlayabilir. Ayrıca kişide fistül, fissür, basur (hemoroid), prostat ve vajinal hastalıklara karşı iyileştirici bir etki ortaya çıkabilir.

Rektal Ozon ile Zayıflama Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Rektal ozon ile zayıflama tedavisi sonrasında kişiler bir süre istirahat etmelidir.

Bu süreci bireyler mutlaka diyetisyen eşliğinde hazırlanmış bir diyet programı ile desteklemeli ve kendilerine uygun buldukları bir egzersizi düzenli olarak yapmalıdırlar. Bol su tüketmek ozon tedavisinin etkinliğini arttırdığından kişiler günde 2 – 3 litre su tüketmelidir.