Alloblast

ALLOBLAST - ( Bebek Sünnet Derisinden Elde Edilen Hücresel Ürün )

Alloblast Nedir ?

Alloblast, yenidoğan sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücrelerinin, yüksek teknolojiye sahip laboratuvar ortamında, biyomühendislik teknikleri ile çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesine dayanan allojenik bir uygulama yöntemidir.

Yüksek teknoloji sistemine sahip GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda, milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğalması sağlanır. Bu işlem FDA onay çerçevesinde fibroblast üretim tekniğine özgü kritik prosesler dahilinde gerçekleştirilir. Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartları’nın belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale gelir.

Alloblast hangi alanda kullanılır?

Günümüzde, sağlık ve güzellik endüstrisinde kök hücre teknolojisi büyük bir ilgi odağı haline gelmiştir. Bu teknoloji, vücudumuzun doğal iyileşme ve yenilenme süreçlerini destekleyerek çeşitli sağlık sorunlarına özellikle cilt yaşlanmasına karşı ve saç dökülme-seyrelme sorunlarında etkili bir çözüm sunmaktadır. Bu teknolojilerden biri olan alloblast hücresel yöntem, son zamanlarda sağlık alanında büyük bir merak uyandırmış ve kozmetik alanında yüz gençleşme ( anti-aging ) konusunda tek seansta çözüm sunabilmesi ve doğal bir ürün olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Bebek sünnet derisi ( Alloblast ) neye iyi gelir?

Alloblast, özellikle cilt yenilenmesi ve anti-aging tedavilerinde kullanılan bir tür kök hücredir. Bu hücreler ( fibroblastlar ), gençliklerini koruyabilen ve yenileyebilen özelliklere sahip olmalarıyla bilinirler. Alloblast, özellikle ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cilt dokusunu yenilemek için ciltteki problemleri hedefleyen ve cildin yenilenme sürecini tetikleyen bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Bebek sünnet derisinden elde edilen hücreler ( Alloblast ), cilt yaşlanması, kırışıklıklar, lekeler, akne izleri gibi birçok cilt sorununun tedavisinde etkili olabilir. Ayrıca, ciltteki hasarı onarabilir, cilt tonunu eşitleyebilir ve cildin elastikiyetini artırabilir.

Bu nedenle, alloblast tedavisi, genç ve sağlıklı bir cilt görünüm elde etmek isteyenler için önemli bir seçenek olabilmektedir.

Alloblast ( bebek sünnet derisinden elde edilen hücreler ) nasıl uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge uygulama öncesinde anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Alloblast uygulaması mezoterapi tekniği ile, uygulama yapılacak bölgeye cilt altı veya saç derisine zerk edilir. Uygulama da küçük mezoterapi iğnesi kullanılır. Anestezi kremi etkisiyle pek fazla acı hissedilmez. Kısa süreli ve kolay bir uygulamadır.

Alloblast etkili midir? Kaç seans uygulanır?

Alloblast tedavisi diğer tedavilerden çok farklı olup, kolajen ve elastin sentezleyen fibroblast hücrelerini içermesi nedeniyle üst düzey, doğal ve etkili bir uygulamadır.

Alloblast hücresel teknoloji, sağlık alanında devrim niteliğinde bir gelişme olarak kabul edilmektedir. Cilt yenilenmesi ve gençleştirme konusunda etkili bir çözüm sunmasıyla, birçok insanın ilgisini çekmektedir. Ancak, her türlü tıbbi müdahalede olduğu gibi, alloblast tedavisinin de alanında uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir.

Alloblast uygulaması genellikle tek seans yapılmaktadır. Çok fazla yıpranmış ve kırışıklığın yoğun olduğu cilt tiplerinde, 2 veya 3 seansa kadar uygulanabilir. Seans aralıkları en az 3 ay olmalıdır. Bu tip sorunlu ciltlerde kliniğimizde alloblast uygulamasından 3 ay sonra eksozom tavsiye etmekteyiz. Alloblast ve eksozom ürünlerinin kombinasyonu ile çok daha etkili sonuç alınması mümkün olabilmektedir. Eksozom, bebek kordon bağından mezankimal hücrelerin parçacıklarından elde edilen ve genellikle Alloblast gibi cilt ve saç sorunlarında etkili çözüm sunan bir üründür. Eksozomlarda yüksek teknolojiye sahip laboratuvar ortamında, biyomühendislik teknikleri ile üretilmektedir.