Biorezonans

Sağlık Mutluluk Demektir

Biorezonans nedir?

Biorezonans, Biyofrekans ( Titreşim Tıbbı ), insan vücudunun sahip olduğu enerji alanını, yaydığı elektromanyetik frekanslar boyutunda inceleyen ve düzenleyen tamamlayıcı bir tıp dalıdır.

Maddelerin, parmak izi gibi değerlendirilmesi gereken, frekans/titreşimsel bilgileri mevcuttur. Yaşayan canlı bir organizma olan insan vücudunda belirli frekans dengesinde çalışan her türlü doku, organ ve sistem uyum içerisinde (Rezone şekilde) bulunmaktadır ve insan vücuduna özel bir elektromanyetik bir alan oluşturmaktadır.

Düzgün işleyen bir sistemde hastalık oluşmaz ve denge devam eder. Stres kaynaklı duygu durum değişiklikleri, yapısı ve genetiği değiştirilmiş gıdalar, ağır metaller, alerjenler, toksik maddeler, kimyasal katkı maddeleri, enfeksiyonlar, normal florada bulunan ama bir şekilde çoğalmış mikroorganizmalar(parazitler, mantarlar, vb.), çevresel yoğun elektromanyetik alan maruziyetleri ya da yaşanılan bölgenin coğrafi özelliklerinin kişide yarattığı farklı etkiler uyum içerisinde çalışan, insan bedenindeki frekans dengelerini bozabilmektedir ve bu dengenin bozulması ile hastalıklar oluşabilmektedir.

Biorezonans tedavisi, normalin dışına çıkmış elektromanyetik yapıyı, özel cihazlar yardımı ile normale getirmeye çalışan ve bu şekilde hastalanmış organ veya sistemin tedavisine yardımcı olmayı amaçlayan bir terapi yöntemidir. Biorezonans terapisi ile, insan bedenine zarar vermesi muhtemel faktörler tespit edilerek,  bu zarar verici faktörlerin frekansı ortadan kaldırılır. Dokuların içindeki enerji akış yolları temizlenerek sistemin düzgün işlemesi sağlanır. Bu sayede yeni oluşmakta olan hastalık ortadan kaldırılır ya da başka bir şekilde üstesinden gelinemeyen hastalıkların kendiliğinden ortadan kalktığı görülür.

Kısaca belirtmek gerekirse, biorezonans ( titreşim-frekans tıbbı ) cihazları ile hedeflenen;  yapısı bozulan frekansların düzenlenip hücreler arasındaki iletişimin tekrar REZONANS yani UYUM içinde olabilmesini sağlamaktır. Tedavi süreci, ağrısız ve ilaç kullanılmadan gerçekleşir.

Biorezonans tedavisi faydaları

Biorezonans tedavisi;  ağrı ve omurga rahatsızlıkları, besin metabolizması düzenlemeleri, alerjik hastalıklar, onkolojide destek programları, enfeksiyon hastalıkları, akupunktur / elektroakupunktur reçeteleri, otoimmun hastalıklar, migren, nörolojik hastalıklar, endokrinolojik hastalıklar, immun sistem cilt / barsak hastalıkları, kilo kontrolü / zayıflama protokolleri, kardio – vasküler hastalıklar, psikiyatrik hastalıklar, solunum yolları hastalıkları, romatizmal hastalıklar, sindirim sistemi hastalıkları, atılım organ destekleri, yaralanmalar ve sonuçları, menstruasyon bozuklukları, diş hastalıkları, ortopedik hastalıklarda uygulanabilmektedir. Biorezonans terapisi ile bu hastalıklara neden olabilen muhtemel faktörlerin frekansı ortadan kaldırılır ve bu hastalıklarda ortaya çıkan semptom ve bulgulara yönelik olumlama frekansları uygulanarak vücudun tekrar uyum içerisinde çalışması sağlanır.

Biorezonans tedavisinin etkili olduğu alanlar ;

  • Sigara bırakma
  • Madde bağımlılığı
  • Alerji tedavisi
  • Gıda intoleransı
  • Kilo verme
  • Psikolojik destek
  • Ağır metal detoksu ve elektromanyetik arınma
  • Sindirim sistemi hastalıkları
  • Ağrı şikayetleri

Biorezonans nasıl yapılır?

Seans boyunca oldukça rahat bir koltukta oturulur ve vücudunuzun çeşitli yerlerine biorezonans cihazının elektrotları bağlanır. Seans süresi, ortalama 60 dakika civarındadır. Seans esnasında hafif frekans akımı dışında, herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. İşlem sırasında uygulanacak terapi programına göre, sizden tükürük, idrar ve parmağınızdan küçük bir kan numunesi alınabilmektedir. Sizden alınan numunelerin, cihaz haznesine konulması cihazın çalışma prensibine göre frekans değerlendirmesi ve terapi için gereklidir. Ayrıca cihaz haznesine, tedavi esnasında saf su veya gümüş iyonlu su koyularak, terapide verilen frekansın bu suya yüklenmesi sağlanır. Frekans yüklenen suyun, tedavi günleri dışında belirlenen dozda içilmesi, tedavi etkinliğinin arttırılması ve devam etmesi açısından faydalıdır.

Seans sayısı ve sıklığı, durumunuza göre belirlenen tedavi protokollerine göre değişmekle beraber, genelde haftada 1 kez, ortalama 5-10 seans şeklinde uygulanmaktadır. Terapi aralarındaki günlerde ve işlem sonrasında özellikle ilk 2-3 gün bol su içmeniz gerekir.

Biorezonans yan etkileri nelerdir?

Terapi işlemi sırasında herhangi bir olumsuzluk veya ağrı hissedilmez. Tedavi sonrası, nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali görülse de bu durum geçicidir.

Biyofrekans tedavisi, 40 yıldan uzun bir süredir kullanılmaktadır ve ciddi bir yan etkisi saptanmamıştır. Terapi uygulandığı gün kahve, alkol tüketimi yapılmaması önerilir. Terapi sonrasında vücutta hızlı bir detoks başladığı için, tedavi sürecinde bol su içerek vücudu hidrate etmek çok önemlidir. Bol su içmek, tedavinin ilk günlerinde nadiren oluşabilecek baş ağrısı ve yorgunluk gibi şikâyetleri de engellemektedir. Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali yaşanması olasıdır. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak seans sonrası oluşan rahatlık ve gevşeme nedeniyle, imkanı olanların istirahat etmesi önerilir.

Biorezonans kimlere uygulanamaz?

Genel olarak birçok hastalıkta güvenle kullanılabilen bu tedavi yöntemi, gebelik, kan sulandırıcı olarak cuomadin kullanımı, eroin bağımlılığı, kalp pili kullanımı, daha önce benzer bir cihazda istenmeyen bir etki ortaya çıkması gibi durumlar varsa, doktorumuzun değerlendirme neticesine göre tedaviye karar verilmesi gerekir.