Kilo Verme

Sağlık Mutluluk Demektir

Biorezonans kilo verme terapisi, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermede etkilidir. İştahın azaltılması, kilo aldıran gıda tüketiminin azaltılması (hamur işleri, makarna-pilav, tatlılar, şeker ve diğerleri), bağırsak florasının düzenlenmesi, kabızlık gibi sindirim sistemi sorunlarının çözülmesi, stres kaynaklı yeme bozukluklarının düzeltilmesi gibi birçok konuda biorezonans terapisi başarıyla uygulanmaktadır. Terapinin bir başka etkisi ise, metabolizmanın hızlanması ve hızlı kilo verme sürecinin başlamasıdır.

Biorezonans Kilo Verme Terapisi

Kilo vermek amaçlandığında, özellikle bazı gıdaları iyi tanımak ve tedbir almak gerekir. Bu gıdalar:

Hamur işleri: Biorezonans terapisini unlu gıdalar üzerinden kullandığımızda hem iştah azaltma hem de birçok sağlık probleminde düzelme olduğu görülmektedir. Unlu (buğday unu) gıdaların içindeki gluten birbirinden bağımsız birçok sağlık probleminin ortaya çıkmasında sebep olabilmektedir. Halsizlikten psikolojik problemlere, migren ve geçmeyen baş ağrılarından kronik bağırsak problemlerine, eklem ağrılarına ya da romatizmal hallere kadar birçok sağlık probleminde, unlu gıdalar üzerinden yapılan terapiler ile belirgin düzelme sağlanabilmektedir. Biorezonans zayıflama terapisinde kişilerin hem hamur işlerine düşkünlüğü ve iştahı azalmakta hem de gluten intoleransının yarattığı problemlerin çözümü sağlanarak metabolizmaya destek verilmektedir.

İnek sütü ürünleri: Çocukluk çağından itibaren insanlar, her gün inek sütü ve ürünlerini içeren gıdalardan herhangi birisini kullanmaktadır. Süt ve süt ürünleri, gluten içeren gıdalarla birlikte ikinci büyük intolerans grubudur. Gluten gibi, birçok hastalığın zemininde olan gizli sebeplerden birisidir. Biorezonans terapisinde süt ve süt ürünleri üzerinden frekans silme yapılabilmekte ve birçok sağlık probleminde düzelme olabilmektedir.

Şekerli gıdalar - tatlılar ya da çikolata: Şekerin metabolizmayı bozduğunu, insülin dengesini değiştirdiğini ve vücudun enerjiyi depolama eğilimini artırdığı bilinmektedir. Şeker içeren gıdalar üzerinden yapılan terapi, bu gıdaların alımını azaltmaktadır. Ayrıca biorezonans terapisi şeker hastalarında kişilerin hem tatlıya düşkünlüğünü ve iştahını azaltmakta hem de şekerin vücutta yarattığı problemlerin çözümünü sağlayarak metabolizmaya destek vermektedir.

Mayalar ve Candida: Bağırsağımızdaki normal florada yer alan bazı mantar ve mayaların aşırı üremesi; iştah problemi, bağırsak sorunları, alerjiler ve birçok sağlık problemine yol açabilmektedir. Biorezonans terapisinde karbonhidrat ağırlıklı gıdaların yanında candida ve mayalar üzerinden de frekans silme yapılabilmektedir.

Diğer gıdalar: Biorezonans terapisi, kişinin fazla kullandığı ve düşkün olduğu problemli gıdalar için de uygulanabilmektedir.

Biorezonans İle Zayıflama Terapisi Nasıl ve Kaç Seans Yapılır?

Seans boyunca vücudunuzun çeşitli yerlerinde Biorezonans cihazının elektrotları olur. Seans süresi, ortalama 45-60 dakika arasındadır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Terapiler sonrası vücutta benzer veya farklı frekans bozukluklarının oluşmaması için koruyucu önerilere mutlaka uyulmalıdır.

İşlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir. Biorezonans kilo verme terapileri haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Tedavinin süresi; tespit edilen uyumsuz frekans sayısına ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Ortalama 5-10 seans arası sürebilen terapi süresi, hastanın durumuna bağlı olarak kısalabilir ya da uzayabilir. Başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Biorezonans Zayıflama Terapisi Etkileri Nelerdir?

Terapiler sonrası yedikleriniz çok çaba harcamadan azalır ve yapılan seanslarla, iştahınızda ve yeme ihtiyacınızda belirgin olarak azalma gözlenir. Ekmek, makarna, hamur işleri, tatlı ya da çikolata gibi karbonhidratları eskisi kadar aramadığınızı ve bu gıdaları tükettiğinizde, az miktarın yeterli geldiğini ve kendinizi hiç zorlanmadan durdurabildiğinizi fark edersiniz. Sindirim sistemi ile ilgili sorunlarınızın da zamanla düzeldiğini görebilirsiniz. Ayrıca birbiriyle bağlantısız gibi görülen birçok sağlık problemleri de azalmakta ya da ortadan kalkmaktadır. Örneğin; şeker düşmelerinin, migren ataklarının, varsa menopoz şikâyetlerinin ve yorgunlukların azalması ve uykuların düzelme eğilimine girmesi gibi olumlu etkileri gözlenmektedir.

Kliniğimizde kilo vermeye ve bölgesel incelmeye yardımcı olmak için; soğuk lipoliz, lenf drenaj, pasif jimnastik ve lipomezoterapi gibi farklı uygulamalar da yapılmaktadır.