Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik

Pasif jimnastik; bireyin kaslarını radyo dalgaları ile harekete geçirerek kasların çalışmasını sağlayan ve bölgesel zayıflama tedavilerinde tercih edilebilen bir uygulamadır.

İnsan vücudunda bulunan çizgili kasların çalıştırılması kalori yakımına ve dolayısıyla yağların parçalanıp kas kütlesinin arttırılmasına yol açmaktadır. Bireyler spor yaparak bu kasları harekete geçirebilir ve uzun vadede bu etkilerden faydalanarak kilo verebilir. Pasif jimnastik uygulamasında kişi efor harcamadan, kilo verme konusunda inatçı olan ve bölgesel yağlanma sorununa yol açan kaslarını çalıştırabilmektedir.

Pasif Jimnastik ile Zayıflama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pasif jimnastik ile zayıflama tedavisikişinin ihtiyacına göre 12 – 15 seans kadar uygulanabilmektedir. Kişilerin bu süreçte haftada 3 – 5 kere seansa girmeleri gerekmektedir.

Uygulama esnasında kişi bir sedyeye uzanır ve bölgesel yağlanma problemi yaşadığı yerlere bu işlem için özel olarak geliştirilmiş olan pasif jimnastik aleti propları cilt üzerine yerleştirilir. Propların üzerine kişiyi çok fazla sıkıp rahatsız etmeyecek şekilde sargı bantları uygulanır. 

Ardından 30 – 35 dakika boyunca cihazın bölgedeki kasları, radyo dalgaları yoluyla uyarıp çalıştırması beklenir.  Uygulama sırasında seçilebilecek farklı seviyeler bulunur ve bunun şiddeti kişinin vücut yapısına göre uygulamayı yapan sağlık profesyoneli tarafından belirlenir. 

Pasif Jimnastik ile Zayıflama Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Uygulama esnasında kişi hem spor yapıyormuş gibi kalori harcar hem de yağ dokularına gönderilen radyo dalgaları sayesinde yağlar parçalanır ve vücuttan atılımları kolaylaşır. Bu sayede özellikle kilo verme sürecinde bir türlü zayıflamayan göbek, basen, simit gibi bölgelerin incelmesine yardımcı olunur.

Eklem problemi gibi herhangi bir sağlık probleminden kaynaklı olarak spor yapamayan bireyler, bu tekniği kullanarak zayıflama sürecinde yağ yakımı sağlayabilmektedir.

Pasif Jimnastik ile Zayıflama Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan işlemde radyo dalgaları söz konusu olduğundan, kalp pili olanlar ve hamileler dışında herkese uygulama yapılabilir. Kalp pili olan kişiler, doktorlarının vereceği onay ile uygulamaya alınabilmektedir. Vücutta sadece tek bir bölgeye değil, tüm vücuda aynı anda etki edebilmektedir. İçeriğinde 9 farklı program bulunur ve bu sayede her bölge için farklı program uygulanabilmektedir. 

Pasif jimnastik ile zayıflama tedavisini mutlaka bir beslenme uzmanı tarafından hazırlanan diyet ile desteklemelisiniz. Hiçbir zayıflama tedavisinin, beslenme tercihlerinizi düzeltip sağlıklı bir diyete kavuşmadığınız sürece, verilen kiloların kalıcı olmayacağını bilmelisiniz.

Bunun dışında kişiler uygulama seansı bittiğinde normal hayatlarına hemen dönebilirler.