Hydrafacial Bakım

Sağlık Mutluluk Demektir

Hydrafacial cilt bakımı; cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği bir sistemdir. Hydrafacial cilt bakımı, cildin ışıltısını geri kazandırarak daha parlak ve canlı görünüm sağlar; kırışıklıkların ve cilt lekelerinin giderilmesinde rol oynar. Son dönemin en popüler cilt bakım uygulamaları arasındadır. 

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Yaşlanma karşıtı bakım yöntemi olarak da ifade edilen hydrafacial; cilt yenileme ve korumasında uygulandığı gibi, leke ve akne tedavisinde de kullanılan bir işlemdir. Hydrafacial cihazı, vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizler, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için tamamen ağrısız, acısız ve konforludur. Geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünümlü cilde sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Hydrafacial yöntemi sayesinde, tek bir seansta bile derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hydrafacial cilt bakımı iki aşamadan oluşur. İlk aşamada, cildin vakum yoluyla temizlenmesi sağlanır. Sonrasında cilt tipine uygun solüsyon yardımı ile cildin tedavi süreci başlatılır. 

Radyofrekans teknolojisi kullanılarak uygulanan solüsyonlar, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiği için cildin doğal kolajen üretimini destekler. Kolajen üretimi ve uygulanan solüsyonlar sayesinde cilt nemlenir, yağlanma giderilir, akne ve sivilceler onarılarak ciltte belirgin bir yenilenme meydana gelir. Son olarak, yüze uygulanan soğutucu başlık sayesinde şok etkisi oluşturularak, kullanılan solüsyonların ciltte kalıcı etki bırakması sağlanır.

Tüm işlemlerin tek seansta kombine edildiği hydrafacial yöntemi sayesinde, pek çok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır.

Hydrafacial yöntemi, kadınlar kadar erkeklerinde tercih ettiği ağrısız ve konforlu bir cilt bakım uygulamasıdır. 

Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

Olumsuz hava koşulları, cildin nem oranının dengelenememesi, yaşın ilerlemesi, cilt tipine uygun olmayan ve kimyasal içeriğe sahip kozmetik ürünlerinin kullanılması gibi pek çok etken cilt sorunlarına neden olabilmektedir. Bunun sonucunda da cilt gözeneklerinin kapanması veya ciltte yağlanma gözlenebilir. Tüm bu etkenler de cildin en alt katmanından başlayarak gözeneklerin, ölü hücrelerle dolmasına neden olur. Kir ve siyah noktalar Hydrafical ile temizlenerek, cildin sağlıklı bir görüneme kavuşması sağlanır. Bunun yanında Hydrafacial cilt bakımı faydaları şunlardır:

 • İnce çizgilerin ve kırışıkların giderilmesinde etkilidir.
 • Cilde kaybettiği elastikiyeti geri kazandırır.
 • Cildi derinlemesine temizler.
 • Güneş lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Siyah noktaların tedavisinde tercih edilir.
 • Cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.
 • Gözenekleri sıkılaştırır. 
 • Cilt tonunu dengeler.
 • Lifting etkisi sayesinde cildi gerer.
 • Cildin kolajen yapısını uyararak tekrar harekete geçmesini sağlar.
 • Akne ve yağlanma problemi olan cilt üzerinde etkilidir.

Hydrafcial Cilt Bakımı Kaç Seans Uygulanmalı?

Cildin tüm tabakalarının derinlemesine temizlenmesini, nemlenmesini ve beslenmesini sağlayan hydrafacial bakım cildin yenilenmesine destek olur. Tedavi amacıyla gerçekleşen işlemlerde, birer hafta ara verilerek 4 ila 6 seans uygulanabilecek bir kür tercih edilebilir. Kozmetik amaçlı işlemlerde ise sağlıklı cilt görünümünün korunabilmesi için ayda bir kez tekrarlanması önerilmektedir. Bu sayede yılın her günü bakımlı, temiz ve sağlıklı cilt görünümü korunabilir.

Hydrafcial Kimlere Uygulanabilir?

Hydrafcial cilt bakımı, ergenlik sürecini tamamlamış tüm bireylere uygulanabilmektedir. Son derece güvenli ve sağlıklı bir yöntem olan bu uygulamayla cildin temizlenerek, gözeneklerin açılması sağlanır. Çok yağlı cilt tipinden hassas cilt tipine kadar tüm cilt tiplerine, yılın her döneminde güvenle uygulanabilmektedir. 

Tüm cilt bakım işlemlerinin tek bir seansta kombine edildiği hydrafacial uygulamasında, pek çok farklı bakım yöntemi hızlı, kolay ve etkili bir biçimde uygulanır. Siz de sağlıklı bir cilt görünümü için kliniğimize danışarak hydrafacial ve diğer cilt bakımı uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.