Rektal Ozon

Rektal Ozon

Rektal ozon tedavisi, sindirim sağlığı için kanıtlanmış ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi, özellikle rektal insuflasyon tedavileri oldukça faydalıdır. Bağırsaklara uygulanan ozon gazı akışı oksijene dönüştürülür, serbest radikalleri ortadan kaldırır ve patojenik mikroplara karşı son derece etkili olur. 

Rektal insuflasyon, bağırsak, kolon veya karaciğer ile ilgili patolojilerde üstün bir ozon uygulama yöntemi olmasının yanında, sistemi olarak da etki etmektedir. Tek başına bir tedavi olarak veya belirli bir kişiselleştirilmiş tedavi planı dahilinde diğer ozon tedavileriyle birlikte kullanılabilir.


Rektal Ozon Zayıflama Üzerinde Nasıl Etkili Olur? 


Kilo vermenin temel noktalarından birisi de sağlıklı bağırsak sistemine sahip olmaktır. Metabolizmanın yavaş çalışması, kilo vermeyi zorlaştıran etkenlerden biridir. Bu noktada rektal ozon, bağırsak sistemini düzenleyerek zayıflama üzerinde etkili olur.

Diğer ozon tedavisi biçimleri gibi, rektal ozon da sorunun kökünü tedavi ederek, semptomlardan geçici olarak kurtulmak yerine tam bir rahatlama sunmayı hedefler. Birçok sağlık yararı sunan güvenli ve etkili bir tedavidir yöntemidir. En önemlilerinden bazıları şunlardır:

  • Bağırsakta var olabilecek toksinleri azaltır.
  • Bağışıklık sistemini ve dış saldırılara tepkiyi güçlendirir.
  • Bakteri, parazit, virüs ve mayaları yok eder.
  • Bağırsak fonksiyonlarını çalıştırarak onları en uygun duruma getirir.
  • Vücuttaki kronik iltihabı azaltır.
  • Sağlıklı bağırsak florasını geri kazanmaya yardımcı olabilir.