Hacamat Tedavisi Diğer Tedavilerle Birlikte Uygulanır Mı?

Hacamat Tedavisi Diğer Tedavilerle Birlikte Uygulanır Mı?

Hacamat tedavisi, insanların sağlığını koruyan ve kaybedilen sağlığı geri kazandıran bir doğal tedavi metodu olup, klasik tıp yöntemlerinin dışında veya karşısında olan bir tedavi değildir. Tüm tedavi yöntemlerinin yanında veya soruna göre tek başına da hacamat tedavisi uygulanabilmektedir.

Hacamat Tedavisi Diğer Tedavilerle Birlikte Uygulanır Mı?

Kliniğimizin çalışma sisteminde, gelen kişilerde bir veya birden fazla hastalık durumu varsa, kişiler öncelikle Wega-Test vücut tarama cihazına alınmaktadır. Cihaz sonuçları ve kişinin şikayetleri, muayenede doktorumuz tarafından değerlendirilerek bir tedavi protokolü belirlenmektedir. Vücut tarama cihazı, hastalıkların sebebine yönelik bilgi sunduğu için, tedavi yöntemi de bu doğrultuda belirlemiş olmaktadır. Örnek olarak, vücutta ağır metal birikimi, stres hormon düzeyi, bağışıklık sistem fonksiyonları gibi parametreler ve tabi ki hastanın öyküsü, tedaviyi belirlemekte bize yol göstermektedir.

Bu açıdan vücut tarama cihazı sonrasında muayene edilen hastalarımızda hacamat tedavisinin yanında, hastalığa ve kişiye göre değişmekle birlikte; sülük tedavisi, akupunktur, proloterapi, mezoterapi ve bitkisel destekler gibi yöntemlerden de yararlanılmaktadır.

Genelde bağışıklık sistemine bağlı kronik hastalıklarda, tedavi kombinasyonu çok daha iyi sonuç vermektedir. Tabi ki hastanın tedaciye inancı ve uyumu da önem taşımaktadır. Kronik hastalıklarda tedaviye devamlılık esas olup, sabırlı olmak gerekmektedir. Ağrılarda azalma ve şikayetlerde rahatlama olsa da birkaç seanslık kısa bir süre içerisinde hemen iyileşme beklemek doğru olmamaktadır.

Open chat