Bağışıklık Sistemi Hastalıkları

Bağışıklık Sistemi Hastalıkları

Bağışıklık sistemi, vücudun en önemli sistemlerinden biridir ve özellikle vücudun korunmasından görevli bir sistemdir. Bu sistemin düzgün çalışmaması birçok hastalığa neden olabilmektedir. Eğer bağışıklık sistemimiz düzgün çalışmayıp, yanlış bir şekilde kendi vücudumuza saldırırsa otoimmün hastalıklara neden olmaktadır.

Toplumda görülen diyabet, tiroid rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar, sedef, multiple skleroz, vb. hastalıklar incelendiğinde bunların otoimmün hastalıklar olduğu görülmektedir. Yine bağışıklık sisteminin görevini yapmaması veya düzgün yapmaması sonucu sık hastalanma, fırsatçı enfeksiyonlar, kanser gibi durumlar da ortaya çıkabilmektedir.

Bağışıklık Sistemi Desteğinde Biorezonans Terapisi

Biyorezonans terapisinde, bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını engelleyen temel problemler ortadan kaldırılarak, sisteme destek sağlanır. Bağışıklık sistemi desteğine yönelik Biyorezonans yöntemi terapi yaklaşımları:

Stres ve ruhsal duruma yönelik seanslar

Toksik kirlenmeye yönelik seanslar

Bağışıklık sistemi organ desteklerine yönelik seanslar

Bağırsak florasına yönelik seanslar

şeklindedir.

Terapi nasıl yapılır? Sıklığı ve süresi nedir?

Seanslar boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak. Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Yine işlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz. Biyorezonans terapileri boyunca günlük bol su tüketimi (2-3lt) yapılması önemlidir. Biyofrekans tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Ortalama 5-10 seans arası sürebilen terapi süresi, tespit edilen uyumsuz frekans sayısına ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Terapi sonrası

Biofrekans terapileri sonrası bağışıklık sistemini etkileyen benzer veya farklı frekans bozuklukları oluşmaması için koruyucu önerilere mutlaka uyulmalıdır. Ayrıca bağışıklık sistemimizi güçlendiren beslenme önerileri ve yaşam tarzı değişiklikleri hayata geçirilmelidir. Gerek duyulduğunda bağışıklık sistemi destek terapileri tekrardan uygulanabilir.