Ağır Metal Detoksu

Ağır Metal Detoksu

Ağır metallerin vücuda etkisi

Şehir yaşantısında ne yazık ki çevremizde yaygın olarak bulunan birçok farklı metale maruz kalmak, akut veya kronik ağır metal zehirlenmesine sebep olabilmektedir.  Bu metaller arasında Civa, aluminyum, arsenik, kadmiyum, kurşun, nikel gibi yaygın bulunan metaller sayılabilir. Ayrıca yaşadığımız ortama hava, su ve yiyeceklerin yanında, insanlar tarafından üretilen sayısız kimyasal maddeler ve ürünler vasıtasıyla da ağır metaller karışır. Bu ağır metaller nefes alma, yutma, ciltten emilme yollarıyla vücudumuza girerler. Eğer ağır metallerin vücudumuza giriş hızı, vücudumuzun onları dışarı atma hızından yüksekse, zaman içinde vücudumuzda birikim yaparlar. Ağır metal toksisitesinin erken dönemde  özel bir belirtisi olmasa da; anemi, osteoporoz, infertilite, alerji, işitme kaybı ve çınlama, odaklanma yeteneğinde azalma, kişilik değişiklikleri, his duyusunda azalma, kramplar, ağızda metal tadı, yorgunluk, saç dökülmesi, hafıza zayıflaması, ishal ya da kabızlık, depresyon ya da öfke şeklindeki ruhsal değişimler, iştahsızlık, diş rengindeki değişmeler, denge bozuklukları, bağışıklık sistemleri sorunları gibi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir.

Ağır metallere yönelik dikkat edilmesi gerekenler

Tüm vücudumuzu olumsuz etkileyen ağır metallerin vücudumuz girişini engellemek için öncelikle ağır metal kaynağı olabilecek gıdalar, eşyalar, sular, vb. uzak durmak ve kullanımımızdan çıkartmamız gerekir.  Vücudumuzu belirli dönemlerle çeşitli detoks yöntemleri ile arındırmaya çalışmalıyız. Vücuttan kimyasal atılımına destek olan gıdaları hayatımıza yerleştirmeliyiz.

Biyorezonans terapisi ile ağır metal detoksu

Ağır metaller vücudumuza girdikten sonra kendilerine has bozucu frekanslar yayarak vücudumuzun normal işleyişine zarar verirler. Ayrıca zamanla vücutta miktarı artıp, özellikle organ düzeyinde birikimleri artarsa yaydığı bozucu frekanslarla organ disfonksiyonlarına yol açabilmektedirler. Biorezonans terapisinde, ağır metallerin çevreye yaydığı elektromanyetik titreşim cihaz tarafından alınır ve ters çevrilerek elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Birbirinin tam tersi olan bu iki frekans birbirini yok eder. İşlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekir. Cihazın çalışma prensibine göre sizden ve ağır metallerden elde edilen frekansın ters çevrilerek tekrar size verilmesi için bu işlemler zorunludur. Seans boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak. Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali yaşanması olasıdır. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz. Seanslar sıklığı ve sayısı ağır metal yüküne ve kişiye göre değişebilmekle beraber haftada bir, ortalama 1-3 seans şeklinde olabilmektedir.

Yan etkisi var mıdır?

Terapi işlemi sırasında herhangi bir şey hissedilmez. Nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali gözlemlenebilse de, 40 yılı aşkın süredir kullanılmakta olan biorezonansın herhangi bir ciddi yan etkisi saptanmamıştır.

Terapilerin etkisi

Terapi sonrasında vücutta hızlı bir detoks başladığı için bol su içerek vücudu hidrate etmek çok önemlidir. Vücuttan atılım arttıkça nadiren ishal şeklinde atılım olabilmektedir.  İşlem sonrasında da özellikle ilk 2-3 gün bol su içmeniz gerekir.

Elektromanyetik Arınma

Elektromanyetik alanların vücuda etkisi

Modern yaşamın insanlara getirdiği kablosuz teknolojileri ve yoğun elektrikli ortamlar insan sağlığını zamanla etkileyebilmektedir. Elektrosmog  insan yapımı tüm elektromanyetik alanların yarattığı elektromanyetik kirliliğe verilen bir isimdir. Elektrosmog’un sebep olduğu başlıca sağlık sorunları şunlar:

  • Baş ağrısı
  • Anksiyete
  • Uyku bozuklukları
  • Kronik yorgunluk
  • Depresyon
  • Konsantrasyon problemleri
  • Tansiyon problemleri
  • Cilt sorunları
  • Çocuklarda davranış bozukluklar

Biyorezonans terapisi ile elektromanyetik arınma

Hastaya bağlı olmakla birlikte, biyorezonans terapileri ile elektrosmogun yarattığı sağlık sorunları tek seansta düzenlenebilmektedir. Tedavi sonrası ise hastalara önerilen yaşam tarzı düzenlemeleri ne uymaları, söz konusu elektromanyetik alanlara karşı duyarlı olmaları ve özellikle geceleri uyku alanlarında yer alan tüm cihazları kapatmaları önerilmektedir.