Alerji Tedavisi

Alerji Tedavisi

Alerjilerde Biorezonans Terapisi

Güncel tıpta alerjiye yönelik yaklaşımlar alerji semptomlarını kontrol altına alıp, azaltmak ve alerji şiddetini azaltma üzerinedir. Biyorezonans terapisinde alerji bir sonuç olarak düşünülür ve alerjiye neden olan temel problemler ortadan kaldırılarak alerji ortadan kaldırılmaya çalışılır. Temel amaç; vücudun normal işleyişini bozan faktörleri ortadan kaldırmak ve sistemimizi daha dengeli hale getirmektir. Biyofrekans tedavisi, alerjen kaynaklı olarak vücut hücrelerinin ve alerjenin yaydıkları frekansın tam aksi yönde frekans yayarak olumsuzlukları nötrleştirmek mantığına dayanır. Ayrıca biyorezonans yöntemi ile alerjiye yönelik olarak farklı yaklaşımlar uygulanarak terapi amaçlanır. Bu yaklaşımlar:

  • Stres ve ruhsal duruma yönelik seanslar
  • Temel gıda intoleranslarına yönelik seanslar
  • Bağırsak florasının bozulmasına yönelik seanslar
  • Toksik kirlenme ve ağır metallere yönelik seanslar
  • Alerjenler üzerinden frekans silmeleri
  • Hücre ve mitokondri düzeyine yönelik seanslar 

Biorezonans testleri

Alerji rahatsızlığına yönelik biyorezonans tedavisine başvuran hastalara kişiye özel terapi protokolleri oluşturulur. Gerektiğinde hastalara biyorezonans alerji testleri yapılır. Bu testler bir laboratuvar testi olmayıp; alerjenlere karşı vücudun verdiği tepkilere göre yapılan biorezonans testleridir.

Terapi nasıl yapılır? Sıklığı ve süresi nedir?

Seanslar boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak. Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Yine işlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz. Biyorezonans terapileri boyunca günlük bol su tüketimi(2-3lt) yapılması önemlidir. Biyofrekans tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Tedavinin süresi tespit edilen uyumsuz frekans sayısına, alerjenlere göre ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Ortalama 5-10 seans arası sürebilen terapi süresi, hastanın alerjisi olan madde sayısına göre kısalabilir ya da uzayabilir. Başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Terapi sonrası

Biofrekans tedavisi ile alerjen kaynaklı olarak vücut hücrelerinin ve alerjenin yaydıkları frekansın tam aksi yönde frekans verilerek olumsuzluklar nötrleştirilir. Terapiler sonrası vücutta benzer veya farklı alerjen frekans bozuklukları oluşmaması için koruyucu önerilere mutlaka uyulmalıdır.