Ozon Tedavisi ile Sağlığın Desteklenmesi

Ozon Tedavisi ile Sağlığın Desteklenmesi

Ozon tedavisi, Doğal Hayat Polikliniği olarak sağlığın desteklenmesi ve iyileştirilmesi için kullandığımız etkili bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, ozon gazının tıbbi amaçlarla kullanılmasıdır. Bu tedavi yöntemi, doğal olarak oluşan ozon gazının vücutta çeşitli yollarla uygulanmasıyla gerçekleştirilir.

Doğal Hayat Polikliniği olarak, bu tedavi yönteminin birçok faydasından yararlanan hastalarımıza etkili ve güvenli bir tedavi sunmaktayız. Tedavi, vücuttaki oksijen metabolizmasını iyileştirerek bağışıklık sistemini güçlendirir, hücre yenilenmesini destekler ve doku iyileşmesini hızlandırır. Aynı zamanda, antioksidan özellikleri sayesinde serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarını azaltır ve anti-enflamatuar etki oluşturur.

Doğal Hayat Polikliniği'nde ozon yöntemi, deneyimli hekimlerimiz tarafından başarıyla uygulanır. Tedavi süreci, hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına göre kişiye özel olarak planlanır. Bu tedavide kullanılan yöntemler arasında başta majör ozon olmak üzere, multipas ozon, eklem içi – lokal ozon, rektal ozon, minör ozon, torba ozon, ozon sauna gibi uygulamalar yer alır. Bu yöntemler, tedavinin etkisini maksimize etmek ve hastalarımızın sağlığını desteklemek için hekim tarafından kişiye ve hastalığa göre belirlenir.

Doğal Hayat Polikliniği olarak, ozon yönteminin doğal iyileşme sürecini destekleyici etkilerini ön planda tutuyoruz. Hastalarımızın sağlığı ve konforu bizim önceliğimizdir. Uzman hekimlerimiz, detaylı bir değerlendirme yaparak hastalarımıza en uygun tedavi planını oluşturur ve tedavi sürecindeki her aşamada destek sağlar.

Ozon Tedavisinin Uygulama Yöntemleri

Ozon tedavisi, Doğal Hayat Polikliniği'nde çeşitli uygulama yöntemleriyle gerçekleştirilen etkili bir tedavi seçeneğidir. Tedavinin hastalığa göre yaygın olarak kullanılan uygulama yöntemleri şu şekildedir:

1- Major Yöntem
En çok tercih edilen bu yöntem, steril vakumlu ozon şişesine kişiden 100 cc kan alınır, ozon jeneratöründen çekilen ozon gazı, hekim tarafından belirlenen dozda alınan kan içine verilir. Ozonlanan kan tekrar aynı damar yolundan kişiye geri verilir. Böylece kanın ozonlanması ile, hücre ve dokuların oksijenlenmesi artırılır ve tüm vücut sisteminde olumlu etki sağlanarak hissedilen bir zindelik meydana gelir.

Genelde haftada 2 gün, 7 ila 15 seanslık kür seklinde uygulama tamamlanır. Yıl içinde ayda bir seans devam edilmesi, bağışıklık sistemi açısından hatırlatma dozu, hastalıklardan korunma ve zinde kalmak açısından önerilmektedir.

Major yöntem, bağışıklığın güçlendirilmesinde ve kronik hastalıkların tedavisinde kullanıldığı gibi, hastalıklardan korunma ve vücut direncini arttırma da yaygın olarak kullanılmaktadır.

2- Minor Yöntem

Kişiden alınan 2,5 cc kan, belirlenmiş dozda ozonla karıştırılarak kas içine enjekte edilir. Minör yöntem, genelde majör ozon kürü alan kişilerde, 3 seansta bir uygulanması bağışıklık sistemi açısından pozitif etki sağlar.

3- Rektal ozon ( Vücut boşluklarına ozon gazı verilmesi )

Rektal ( makattan ), vajinal ve kulak yoluna püskürtme ile ozon verilmesidir. Rektal ozon, direk bağırsaktan emildiğinden, bağırsak florası açısından önemlidir. Bağırsak kökenli olduğu düşünülen alerjik problemler, astım, romatizmal hastalıklar, dejeneratif sinir sistemi hastalıkları (alzheimer, parkinson), kronik kabızlık gibi durumlarda başarıyla kullanılmaktadır.

Vajinal ozon uygulaması kadın hastalıklarında tercih edilen bir yöntemdir. Kulak içi uygulama metodu ise, işitme kayıpları ve kulak çınlamasında uygulanabilen ozon yöntemlerindendir.

4- Lokal ve Eklem içine Ozon gazı verilmesi

Eklem rahatsızlıklarında uygun bir iğne ile belirli dozda ozon gazının eklem içine verilmesidir. Bu şekilde uygulanarak; diz, omuz gibi eklemlerde kireçlenme, kıkırdak hasarları, sıvı eksilmesi gibi rahatsızlıklarda ağrıyı azaltma, hareket kısıtlılığını ortadan kaldırma, eklem hareket açıklığını artırma gibi olumlu etkiler sağlanmaktadır.

Ayrıca, tendinitler, golfcü - tenisçi dirseği ve yumuşak doku romatizmalarında da kullanılmaktadır. İşlem steril ve tek kullanımlık enjektörle klinik ortamda yapılması enfeksiyon bulaştırma riskini açısından dikkat edilmelidir.

5- Torbalama Ozon

El - ayak, kol - bacak gibi uzuvların yara, yanık, kangren, diyabete bağlı dolaşım bozuklukları, mantar, sedef, egzama gibi cilt hastalıklarında özel bir torba içine yüksek dozda ozon gazı verilerek uygulanan bir metottur. Yaklaşık 30/45 dk kadar bir sürede tamamlanan torbalama ozon tedavisi özellikle yara tedavilerinde ve cilt hastalıklarında çok başarılıdır.

6- Ozon sauna uygulamaları

Düşük dozda ısıtılmış kabin içinde ,boyun altındaki tüm vücuda ozon verilmesi yöntemidir. Başın dışarda kaldığı kabin içinde deri yolu ile ozon verme yönteminde yorgunluk ve stres atıcı, selülitlerde cildi sıkılaştırıcı, ter yoluyla verilen kalori sayesinde kilo verdirici, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleme ve cilt hastalıklarında tedavi özelliği bulunmaktadır.

Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçen ozon, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olduğu konusunda yayınlar mevcuttur.

Doğal Hayat Polikliniği olarak, bu konu hakkında uzmanlaşmış hekimlerimiz, hastalarımıza en uygun uygulama yöntemini belirlemekte ve tedavi sürecini titizlikle takip etmektedir. Tedavi öncesinde detaylı bir değerlendirme yapılır ve hastaların ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturulur.

Tedavi, iyileşmeyi destekleyen tamamlayıcı bir tedavi seçeneğidir. Doğal Hayat Polikliniği olarak, hastalarımızın sağlığını desteklemek ve en iyi sonuçları elde etmek için özenle çalışmaktayız. Tedavi sürecinde uzman hekimlerimiz, hastalarımızın sağlığını ve zarar görmemesini ön planda tutar.

Ozon Tedavisinin Faydaları ve Kullanım Alanları

Ozon tedavisi, sağlık alanında birçok faydası olan tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, oksijenin yoğun hali olan ozon gazının, hastalıkları iyileştirme maksadıyla kullanılan bir tedavi şeklidir.

Bu tedavi, hastalığa ve hastaya özgü birçok yöntemle kullanılması nedeniyle geleneksel yöntemler arasında avantajlı bir tekniktir. Tedavi, özellikle, kronik hastalıklar ve bağışıklık sistem sorunlarında uygulanmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve dokulara giden oksijen miktarını arttırarak organlarda iyileşme sağlar.

Ayrıca en önemli etkilerinden biri, vücut direncini arttırarak halsizlik, yorgunluk sendromunda kısa sürede olumlu sonuç alınmasıdır. Ozon sayesinde, genel sağlık ve enerji seviyesi artar. Ayrıca, ozon tedavisi antioksidan etkileriyle hücrelerin oksidatif stresle mücadelesine yardımcı olur ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Bu yöntem aynı zamanda dolaşım sistemi üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Kan dolaşımını iyileştirir, kan akışını artırır ve dokulara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar. Bu da hücre yenilenmesini ve iyileşmeyi destekler.

Tedavi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Kronik hastalıklar ve bağışıklık sistem sorunları dışında cilt problemleri, yara iyileşmesi, enfeksiyonlar, kronik ağrı ve kilo sorunları gibi durumlarda etkili olabilmektedir. Ayrıca hasta olmayan her kişide, genel sağlık ve yaşam kalitesi konularında da sıklıkla tercih edilmektedir. Sağlıklı kişilerde iyilik halinin devamlılığı açısından koruyucu hekimliğin en önemli yöntemlerindendir.

Doğal Hayat Polikliniği olarak, tedaviyi uzman hekimlerimiz eşliğinde güvenli ve etkili bir şekilde uygulamaktayız. Size en uygun tedavi planını belirlemek ve detaylı bilgi almak için bize başvurabilirsiniz. Doğal Hayat Polikliniği, sağlığınızı desteklemek ve doğal iyileşmeyi sağlamak için 16 yıldır hizmetinizdedir.

Ozon tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak veya randevu oluşturmak isterseniz, Doğal Hayat Polikliniği'nin resmî web sitesini ziyaret edebilir, WhatsApp hattımızdan ya da klinik numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.