C - Vitamin Serum

Yüksek Doz C Vitamini

Yüksek doz C vitamini takviyesi, C vitaminin antioksidan etkisi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla kliniğimizde uzman hekimler tarafından kişiye uygun protokollerle yapılmaktadır. 

Yaşlanma karşıtı etkileriyle de bilinen C vitamini takviyesi; son dönemde koronavirüs ile mücadele için de başarıyla uygulanan bir yöntem haline gelmiştir. Aynı zamanda kanser hastalarının yüksek doz C vitamini ile hızlı toparlanma sağlayabildiği, son dönemde yapılan araştırmalarda ortaya konulmuştur.

Yüksek Doz C Vitamini Nedir?

Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, insan vücudunun; kan damarları, kıkırdakları, kasları ve kemiklerinde bulunan kollajen proteini oluşturmak için ihtiyaç duyduğu, vücutta depolanamayan ve günlük alınması gereken bir vitamin türüdür. Bağışıklık sisteminin güçlendiren ve daha sağlıklı kalabilmeyi, vücudun virüslere karşı dayanıklılığını artırmayı sağlayan bu uygulama oldukça kolay ve güvenlidir. 

C vitaminin faydaları:

 • Yüksek kan basıncını dengeler.
 • Kronik hastalıklara karşı koruyucu etkisi vardır.
 • Kalp hastalıklarına karşı koruyucu olur.
 • Gut hastalığının belirtilerini azaltma konusunda etkilidir.
 • Vücudun savunma sisteminin en önemli parçalarından olan beyaz kan hücrelerinin etkinliğini arttırıcı etki gösterir.
 • Dokuların onarımını hızlandırarak yaraların iyileşme hızını, cildin yenilenmesini, ölü hücrelerin tazelenmesini sağlar.
 • Kansere karşı koruyucu ve kanserin belirtilerini hafifletici etkisi olabilir.

Yüksek Doz C Vitamini Nasıl Uygulanır?

Yüksek doz C vitamini uygulaması damar yolu da denilen IV terapi ile uygulanmaktadır. IV terapi, ( intravenöz terapi – damardan serum yoluyla ) ile kan dolaşımına doğrudan C vitaminin salınımını sağlanarak, dokulara ve hücrelere güvenli ve etkin bir şekilde iletimi sağlanır.

Vücut tarafından hemen C vitamininin etkileri görülmeye başlanır. Vitamin ve minerallerin oral dozlarında görülebilecek ishal, mide yanması gibi potansiyel yan etkiler olmadığı gibi düşük C vitamini seviyesinin düzeltilmesine de yardımcı olabilir. 
Yüksek doz C vitamini uygulamasında serum içerisinde doktorun önerdiği ampul sayısı kadar C vitamini enjekte edilerek vitamin seyreltilir. Bu şekilde vücuda yavaşça gönderilerek vücuda ani yüklenilmemiş olunur. 

Yüksek Doz C Vitamininin Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık sisteminde ciddi bir rolü olan yüksek doz C vitamini uygulamasının sağladığı en büyük fayda, vücudun vitamini daha verimli kullanabilmesidir. Oral yolla bu vitaminin alınması sırasında, hücreler bunun tamamını etkin bir şekilde kullanamazken IV yolla vücut çok rahat bir şekilde vitaminleri kullanmaktadır.

Ağız yoluyla alınan gıdalardaki C vitamini, bağırsaklarda emilir. Bağırsakların C vitamini emebilme kapasitesi ise sınırlı olduğundan, gıdalar ile ne kadar C vitamini alınsa da bu miktar sabit kalacaktır. Bu nedenle doktorlar tarafından kişiye uygun dozda belirlenen yüksek doz C vitamini, damardan serum ile direkt kana verilerek çok daha etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Araştırmalar bu uygulamanın kansere etkili olduğunu da göstermektedir. Bunun yanı sıra; 

 • Bağışıklığı düşük/yetersiz olanlar, 
 • Kronik yorgunluk, 
 • Fibromiyalji,
 • Eklem romatizmaları, 
 • MS hastalığı, 
 • Kanser,
 • Ülseratif kolit, 
 • Diyabet gibi rahatsızlıkları olanlara yüksek doz C vitamini uygulaması doktorlar tarafından önerilebilmektedir.

Bunların dışında salgın sürecinde, birçok deneysel uygulamada Covid-19 etkilerinin azaltılması konusunda çalışılmıştır. Bu çalışmalardan bir tanesi de damar yoluyla yüksek doz C vitamini uygulaması üzerinde yapılmıştır.
Bu terapi ile Covid-19 hastalarının daha çabuk toparlanması ve bağışıklığı güçlendirerek koronavirüse karşı koruyucu olarak da kullanılabileceği doğrulanmıştır. 
Virüslere karşı son derece önemli olan bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunan ve genel beden ve ruh sağlığının güçlenmesinde kritik rol oynayan yüksek doz C vitamini kliniğimizde, uzman doktorlarımızın kontrolünde gerçekleştirilmektedir.