Sigara Bırakma

Sigara Bırakma

Sigara; kanser, akciğer hastalıkları, kısırlık, görme kayıpları, dişlerde sararma ve öksürük gibi pek çok hastalığa neden olabilmektedir. Günümüzde sigarayı bırakmak isteyenler için farklı farklı sigara bırakma yöntemleri bulunmaktadır. Uygulanan bu yöntemlerden, en yüksek başarı oranına sahip olanlardan birisi Biorezonans ile sigara bırakma terapisidir. Eğer siz de sigarayı bırakmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, kliniğimizde başarıyla uygulanan Biorezonans sigara bırakma seansından yararlanabilirsiniz.

Biorezonans Sigara Bırakma Terapisi

Frekans Tıbbı olarak da bilinen Biorezonans terapisi, bütünsel ve tamamlayıcı tıpta kullanılan bir terapi türüdür. Biorezonans terapisinde, kendi içtiğiniz sigaranın çevreye yaydığı elektromanyetik titreşim, özel cihazlar kullanılarak ters çevrilir ve vücudunuza özel elektromanyetik sinyaller şeklinde geri verilir. Birbirinin tam tersi olan bu iki frekans birbirini yok eder. Böylece sigara ile vücudunuz arasında kurulan ve bağımlılığa sebep olan frekans bağı temizlenmiş olur. Bu sayede kişi çok rahat bir şekilde sigarayı bırakabilmektedir.

Sigara Bırakma Seansı Nasıl Yapılır?

Biorezonans ile sigara bırakma tedavisi öncesinde doktorumuzla ön görüşme yapılmaktadır ve bu görüşmede durumunuz değerlendirilmektedir. Görüşme sonrasında bırakma seansı için durumunuza uygun bir randevu günü belirlenmektedir. Seans günü, her zaman içtiğiniz marka sigarayı seansın hemen öncesinde son kez içmeniz ve içtiğiniz sigaranın filtre ve bir miktar tütünlü kısmını verilecek küçük bir cam tüpe koyup, geri vermeniz istenir. Yine işlem sırasında sizden tükürük ve parmağınızdan küçük bir kan numunesi alınır. Cihazın çalışma prensibine göre, içilen sigara numunesi ve sizden alınan diğer numuneler, elde edilen frekansın ters çevrilerek tekrar size verilmesi için gereklidir. Bu yüzden, içtiğiniz son sigaranın devamlı kullandığınız marka sigara olması ve farklı farklı marka ve türde tütün kullanımı varsa hepsinin birer numunesinin terapi için getirilmesi ve terapi sırasında kullanması önemlidir.

Seans boyunca vücudunuzun çeşitli yerlerinde Biorezonans cihazının elektrotları olur. Seans süresi, ortalama 45-60 dakika arasındadır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir.

Biorezonans Yan Etkisi Var Mı?

Terapi işlemi sırasında herhangi olumsuz bir şey hissedilmez. Nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali gözlemlenebilse de 40 yılı aşkın süredir kullanılmakta olan bu tedavinin herhangi ciddi bir yan etkisi saptanmamıştır.
Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali yaşanması olasıdır. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedilebileceği için seans sonrasında dinlenmeniz önerilmektedir.

Tek Seansta Sigara Bırakılır Mı?

Sigara bırakma konusunda kararlı olan insanlarda yapılan tek bir seans çoğu zaman yeterlidir. Sigara bırakma sonrası, vücudun yeni enerjetik duruma uyum sağlaması için, terapi sonrası ilk 2-3 günlük süre içerisinde kişinin sigara isteğine karşı az ya da çok direnmesi gerekebilir.

İkinci seans veya destek seansı, ancak ruhsal yönden destek gerektiği ya da sigara isteğinin devam ettiği zamanlarda kullanılır. Destek seansı için bir ücret talep edilmez. Ayrıca sebep ne olursa olsun herhangi bir şekilde sigaraya karşı istek başladığını hissederseniz, 3 ay içinde ikinci bir seans isteme hakkına da sahipsiniz.

Biorezonans Terapisi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Terapi sonrasında vücutta hızlı bir detoks başladığı için bol su içerek vücudu hidrate etmek çok önemlidir. İşlem sonrasında da özellikle ilk 2-3 gün bol su içmeniz gerekir. Bol su içmek, ilk günler oluşabilecek baş ağrısı ve yorgunluk gibi şikâyetleri engellemede de çok faydalıdır.

Terapi ile vücudun nikotine karşı yıllar içinde geliştirmiş olduğu tolerans hali kaybolurken, vücut sigarayı yabancı bir madde olarak algılamaya başlamakta ve sigaraya karşı olan istek ortadan kalkmaktadır. Bu etki nikotin vücuda tekrar ve ısrarla alınmadıkça kalıcı bir hale dönüşmektedir.

Biorezonans İle Sigara Bırakma Herkeste Etkili Olur Mu?

Sigara bırakma yolları arasında yer alan Biorezonans terapisi, sigara bırakmanızı oldukça kolaylaştıran bir yöntemdir. Ancak siz tam olarak istemedikçe sigarayı bırakmanız da mümkün değildir. Bu nedenle Biorezonans terapisinde, sigara bırakma isteği çok önemli bir yer tutmaktadır. Uzun yıllardır yapılan çalışmalar ve gözlemler, sigara bağımlılığının fazla olduğu durumlarda, terapilerin etkinliğinin belirgin şekilde arttığı gözlemlenmiştir. Ancak en önemli etkenin kişinin kendi isteği olduğu saptanmıştır.

Eğer bırakmayı istiyor ancak bu konuda kararsızlık yaşıyorsanız, doktorlarımız size gerekli desteği sağlayacaktır. Sigara bırakma sürecinde Biorezonans terapisinin yanında destek terapileri olarak uygulanan Bilinçaltı Terapi ve Auriküloterapi gibi tedaviler de sigara bırakma yöntemleri arasında yer almaktadır. Başarı oranının arttırılması için, bu yöntemler kombine bir şekilde uygulanabilmektedir.

Open chat