Sigara Bırakma

Sağlık Mutluluk Demektir

SİGARA BIRAKMADA EN ETKİLİ YÖNTEMLER

Biorezonans / Bilişsel Terapi / Akupunktur

Her yıl milyonlarca insan sigara nedeniyle hayatını kaybederken, aynı zamanda çok sayıda insan da sigarayı bırakabilmektedir. Siz de sigarayı bırakanlar grubunda olabilirsiniz; yeter ki ilk ve en önemli adım olan ‘’isteyin ve karar verin‘’. Çünkü herkes gibi sizde sağlıklı olmayı hak ediyorsunuz.

Sigarayı bırakmaya karar verin, ertelemeyin!

Belki de bu güne kadar birçok kez denediniz ama olmadı. Ya da bıraktınız ama tekrar başladınız. Belki buna cesaretiniz yok ya da bırakırsanız hayattan zevk alamayacağınızı, büyük bir boşluk oluşacağını sanıyor da olabilirsiniz. Hiçbir zaman bırakamayacağını zannedenler veya “nasıl olsa istediğim zaman bırakırım, bu konu da kimseye veya terapiye ihtiyacım yok” diye düşünerek, kendini kandıran bağımlılardan da olabilirsiniz. Gerçekten irade gücünüz ile sigarayı bırakabiliyorsanız kendinize iyilik yapın ve hiç vakit kaybetmeyin.

Bu konu da yardıma ihtiyacınız var ve sigaradan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız yine vakit kaybetmeyin, kliniğimizden randevu alın.
Sigarasız, sağlıklı bir hayat ve yeni bir başlangıç için;

“KARAR VERİN, ERTELEMEYİN”.

Sigara bırakmada, en etkili ve kalıcı yöntemleri kullanıyoruz
Biorezonans / Bilişsel Terapi / Akupunktur

Sigara bağımlılığından kurtulmak, sigarayı bıraktırmak için bazı terapi yöntemleri ve ilaçlar mevcuttur. Sigara bırakma ile ilgili olan ilaçların yan etkileri olabilmektedir.

Kliniğimizde uyguladığımız biorezonans, bilişsel terapi ( hipnoterapi ) ve akupunktur, bu yöntemler arasında bilinen en başarılı ve yan etkisi olmayan kısa süreli yöntemlerdir.

Bu yöntemlerin birlikte uygulanması ve her yöntemin konusunda uzman hekim
tarafından yapılması, başarı oranını büyük ölçüde arttırmaktadır. Sigara isteğini kaldırma, bağımlılık noktalarına yapılan uyarı, psikolojik destek ve bilinçaltı hazırlığı ile bağımlılık konusu her yönüyle ele alınarak kısa sürede, etkili ve kalıcı sonuç alınmasını sağlanmaktadır.

Kısaca özetlenecek olursa , biorezonans tedavisi, özel cihazlarla içilen sigaranın frekansı alınıp ters frekans ile nötr hale getirilerek sigara içme isteğini ( nikotin isteği ) kaldırma, akupunktur tedavisi ile bağımlılık noktalarının uyarılarak yoksunluk döneminin rahat geçirilmesini sağlamak, bilinç altı terapi ise sigara içmeye neden olan asıl sorunun çözümlenmesi ve kişinin sigara bırakmaya hazır hale gelmesi şeklinde açıklanabilir.

Siz de karar verip sigaradan kurtulmak istiyorsanız, kliniğimize gelerek bu konu da uzman hekimlerimizden ücretsiz görüşme yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigara bıraktırma nasıl yapılır ?

1- Öncelikle, kliniğimize başvuran kişilerin detaylı anamnezi alınır. Hekim tarafından, sigara kullanım öyküsü, genel durumu, bırakmaya hazır olup olmadığı gibi konular test yapılarak belirlenir. Test sonucunda bırakma konusunda kararlı değil ise bir haftalık hazırlık süresi için kişinin yapması gereken basit ama etkili bazı uygulamalar verilir.

2- Bir haftalık uygulama süresi içinde, kişinin sigara bırakmaya hazır hale gelmesi sağlanır. Kişinin sigara içme konusunda zihinsel bağımlılığından kurtulabilmesi için ise hekim veya klinik psikolog tarafından bilinçaltı terapi seansı uygulanır.

3- Bilişsel olarak hazır olduğu değerlendirilen kişiler, son kez sigara içtikten sonra, içilen son sigaranın yarısı biorezonans cihazındaki tüpe koyulur ve ters frekansı kişiye verilerek tek seansta sigara içme isteği kaldırılarak temizlenir.

Ayrıca biorezonans seansı sonrasında sigara içme isteği duyduğunuzda size destek olacak homeopatik karışımlar veya çipler ücretsiz olarak sizlere verilmektedir. Bu çipler sürekli üzerinizde olacağından sigara içme isteğinizin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

4- Biorezonans seansından sonraki hafta içinde, özellikle nikotin eksikliği kaynaklı olumsuz etkilerin yani yoksunluk sendromunun kolay atlatılması, gerginlik ve stres yaşanmaması ve biorezonans ile giderilen sigara içme isteğinin perçinlenmesi için vücuttaki bağımlılık noktalarının en etkili olduğu bölgelerden akupunktur uygulaması yine hekim tarafından yapılır.

Böylece kişi bağımlılıktan kurtularak sigarasız temiz bir yaşama ilk adımını atmış olur.

Bundan sonraki 3 aylık süreçte, sigara içme isteği olduğu takdirde, ( nadiren bazı kişilerde olabilmektedir ) sigara içmeden bize gelmesi durumunda biorezonans senasını ücretsiz olarak tekrarlamaktayız.

Sigara bırakmada uygulanan terapilerin etkinliği

1- Bilişsel terapi ( bırakmaya hazırlık, kararlılık ve bilinç altı temizlik )

Sigara içmenin, hem fiziksel bağımlılık hem de zihinsel bağımlılık olarak iki yönü vardır. Sigaranın zihinsel bağımlılık derecesi, fiziksel bağımlılığa oranla çok daha yüksektir.

Sigarayı bırakmada, fiziksel bağımlılığa yönelik hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın mutlaka zihinsel bağımlılık yönü ile ilgili çalışılması da gereklidir. Kişinin sigaraya nasıl başladığı, kişiye sigarayı içiren dinamikler, bırakmayı veya bırakmamayı neden istediği, içerken ve bırakılırken ki süreçler ayrıntılı olarak değerlendirilmelidir. Aksi halde, zihinsel ve psikolojik yönü çalışılmadan, sigara bırakılsa dahi tekrardan başlama olasılığı yüksek olacaktır.

Bu anlamda kliniğimize başvuran kişilerde kararlılık ve bırakmaya hazır olup olmadığına yönelik test ve değerlendirme yapılmakta ve gereken bilişsel destek (hipnoz, psikoterapi, bilinçaltı ve davranışçı terapiler) seansı hekim tarafından uygulanarak kalıcı şekilde sonuç almaya çalışmaktayız.

2- Biorezonans terapisi ( ters frekans yöntemiyle isteğin kaldırılması )

Biorezonans terapisinde, kendi içtiğiniz sigaranın çevreye yaydığı elektromanyetik titreşim cihaz tarafından alınır ve ters çevrilerek elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Birbirinin tam tersi olan bu iki frekans birbirini yok eder. Böylece, sigara isteğiniz kaldırılmış olur. Sigara bırakma konusunda kararlı olan kişilerde yapılan tek seans, çoğu zaman yeterli olmaktadır.

Her zaman içtiğiniz marka sigarayı seansın hemen öncesinde son olarak içmeniz ve içtiğiniz sigaranın filtre kısmını bir miktar tütün kısmıyla birlikte, verilecek küçük bir cam tüpe numune olarak koymanız istenir. Yine işlem sırasında sizden tükürük ve parmağınızdan küçük bir kan numunesi alınır. Bu numuneler terapi sırasında kullanılır.

Cihazın çalışma prensibine göre sizden ve sigaradan elde edilen frekansın ters çevrilerek tekrar size verilmesi için bu işlemler zorunludur. Bu yüzden, içtiğiniz son sigaranın, devamlı kullandığınız marka sigara olması önemlidir.

Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Seans boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak.

Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali oluştuğundan seansa girenlerin çoğunluğu seansı uyuyarak tamamlar.

Gayet basit, konforlu ve ağrısız geçen biorezonans seansı sonrasında, günlük yaşantınıza devam edip bol su tüketmeniz önerilir.

Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedilebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz.

Biorezonans Terapisinin Yan etkisi var mıdır?

Terapi işlemi sırasında herhangi bir şey hissedilmez. Nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali gözlemlenebilse de, 40 yılı aşkın süredir kullanılmakta olan biorezonansın herhangi bir ciddi yan etkisi saptanmamıştır.

Terapi sonrasında vücutta hızlı bir detoks başladığı için bol su içerek vücudu hidrate etmek çok önemlidir. İşlem sonrasında da özellikle ilk 2-3 gün bol su içmeniz gerekir. Bol su içmek ilk günler oluşabilecek baş ağrısı ve yorgunluk gibi şikâyetleri engellemede çok faydalıdır.

Terapi ile vücudun nikotine karşı yıllar içinde geliştirmiş olduğu tolerans hali ortadan kalkarken, vücut sigarayı yabancı bir madde olarak algılamaya başlamakta ve sigaraya karşı olan istek ortadan kalkmaya başlamaktadır.

Bu etkinin kalıcı olması için tekrar sigara içme isteği oluşma ihtimalinde sigara içmeden mutlaka bize gelerek ücretsiz seans desteği alınmalıdır.

Biorezonans terapisi tek seans yeterli midir?

Sigara bırakma konusunda kararlı olan insanlarda yapılan tek bir seans çoğu zaman yeterli olmaktadır. Vücudun yeni enerjetik duruma uyum sağlaması için gerekli olan terapi sonrası ilk bir haftalık süre kişinin sigara isteğine karşı az ya da çok direnmesi gereken zamandır. İkinci seans veya destek seansı, ancak ruhsal yönden destek gerektiği ya da sigara isteğinin devam ettiği zamanlarda kullanılır.

Ayrıca sebep ne olursa olsun herhangi bir şekilde sigaraya karşı istek başladığını hisseder ve kendi başınıza bertaraf edemez iseniz 3 ay içinde ücretsiz seans desteği alabilirsiniz.

Biorezonans seansı sonrasında sigara içme isteği duyduğunuzda size destek olacak homeopatik karışımlar veya çipler ücretsiz olarak verilmektedir. Bu destekler sigara içme isteğinizin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Biorezonans terapisi herkeste etkili olur mu?

Biorezonans ve diğer yaptığımız terapiler sigara bırakmanızı oldukça kolaylaştıran yöntemlerdir ancak öncelikle sizin kararlı ve istekli olmanız gerekir.

Bu nedenle, bize gelen kişilerin önce istek ve kararlığı test edilerek ölçülmekte, test sonucu yetersiz olanların kesin ve net olarak kararlı olmasını sağlayan bazı uygulamalar verilmektedir.
Yapılan çalışmalar ve gözlemler neticesinde, sigara bağımlısı olan çoğu kişinin, sigaradan kurtulmak için destek alması gerektiği gözlemlenmiştir.

Uyguladığımız terapilerin bu anlamda kullanılan en etkili yöntemler olması nedeniyle, sigara bırakma konusunda kararlı ve istekli olan kişilerde başarı durumu yüksek olmaktadır.

3- Akupunktur ( yoksunluk döneminin kolay geçirilmesi )

Akupunktur hastalıkların tanı ve tedavisinde, vücudumuzdaki enerji kanallarını kullanan bilim dalıdır. Bu sebeple beyin ve vücutla alakalı organ ve sistemlerin, kulak üzerinden uyarılması mümkündür. Nikotin vücuda alındığında bir antidepresan görevi görür. Bu durum, sigaranın kesilmesinin sonucu olarak, ortaya şiddeti kişiden kişiye değişebilen sinirlilik hali, anksiyete ortaya çıkabileceği anlamına gelir. Akupunktur, sigaranın yoksunluk belirtilerini, sinirlilik halini azaltma dışında vücuttaki bağımlılık noktalarına yapılan iğneleme ile sigara isteğinin kaldırılmasında da önemli bir katkı sağlar.

Ayrıca, sigarayı bırakırken ortaya çıkan öksürük ve diğer semptomlar ile baş etmeyi mümkün kılar. Kliniğimizde sigara bırakma protokolümüzde bilinçaltı terapi ile ilk hazırlık süreci başlatılır, kararlı ve hazır duruma gelen kişi, biorezonans uygulamasıyla sigara içme isteğinden temizlenerek 3 gün içinde Akupunktur tedavisiyle de desteklenir. Uygulama sonrası, bağımlılık süreçleri hızla geriler ve sigara isteğinin ortadan kalkması, hem fiziksel hem de psikolojik açıdan sağlanmış olunur.

Siz de artık sigaradan kurtulmanın zamanı geldi diyorsanız, kliniğimize gelerek uzman hekimimizden ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz.