Sigara Bırakma

Sigara Bırakma

Sigara bırakma için Biorezonans Terapisi

Biorezonans terapisinde, kendi içtiğiniz sigaranın çevreye yaydığı elektromanyetik titreşim cihaz tarafından alınır ve ters çevrilerek elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Birbirinin tam tersi olan bu iki frekans birbirini yok eder.

Her zaman içtiğiniz marka sigarayı seansın hemen öncesinde son olarak içmeniz ve içtiğiniz sigaranın filtre kısmını bir miktar tütün kısmıyla birlikte verilecek küçük bir cam tüpe koyup, bize vermeniz gerekir. Yine işlem sırasında sizden tükürük ve parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekir. Cihazın çalışma prensibine göre sizden ve sigaradan elde edilen frekansın ters çevrilerek tekrar size verilmesi için bu işlemler zorunludur. Bu yüzden, içtiğiniz son sigaranın, devamlı kullandığınız marka sigara olması önemlidir. Seans boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak. Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali yaşanması olasıdır. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedilebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz.

Yan etkisi var mıdır?

Terapi işlemi sırasında herhangi olumsuz bir şey hissedilmez. Nadiren baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve uyku hali gözlemlenebilse de, 40 yılı aşkın süredir kullanılmakta olan biorezonansın herhangi bir ciddi yan etkisi saptanmamıştır.

Terapilerin etkisi

Terapi sonrasında vücutta hızlı bir detoks başladığı için bol su içerek vücudu hidrate etmek çok önemlidir. İşlem sonrasında da özellikle ilk 2-3 gün bol su içmeniz gerekir. Bol su içmek ilk günler oluşabilecek baş ağrısı ve yorgunluk gibi şikâyetleri engellemede çok faydalıdır. Terapi ile vücudun nikotine karşı yıllar içinde geliştirmiş olduğu tolerans hali ortadan kalkarken, vücut  sigarayı yabancı bir madde olarak algılamaya başlamakta ve sigaraya karşı olan istek ortadan kalkmaya başlamaktadır. Bu etki nikotin vücuda tekrar tekrar ve ısrarla alınmadıkça kalıcı bir hale dönüşmektedir.

​Tek seans yeterli midir?

Sigara bırakma konusunda kararlı olan insanlarda yapılan tek bir seans çoğu zaman yeterlidir. Vücudun yeni enerjetik duruma uyum sağlaması için gerekli olan  terapi sonrası ilk 2-3 günlük süre kişinin sigara isteğine karşı az ya da çok direnmesi gereken zamandır. İkinci seans veya destek seansı, ancak ruhsal yönden destek gerektiği ya da sigara isteğinin devam ettiği zamanlarda kullanılır. Destek seansı için bir ücret talep edilmez. Ayrıca sebep ne olursa olsun herhangi bir şekilde sigaraya karşı istek başladığını hissederseniz, 3 ay içinde ikinci bir seans isteme hakkına sahipsiniz.

Özel destekler yanınızda

Seans sonrasında sigara içme isteği duyduğunuzda size destek olacak homeopatik karışımlar veya çipler ücretsiz olarak sizlere verilmektedir. Bu destekler sigara içme isteğinizin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

​Herkeste etkili olur mu?

Biorezonans terapisi, sigara bırakmanızı oldukça kolaylaştıran bir yöntemdir ancak siz istemedikçe sigarayı bırakamazsınız. Bu nedenle sigara bırakma isteği çok önemli yer tutmaktadır. Uzun yıllardır yapılan çalışmalar ve gözlemler, sigara bağımlılığının fazla olduğu durumlarda, terapilerin etkinliğinin belirgin şekilde arttığı gözlemlenmiştir. Ancak en önemli etkenin kişinin kendi isteği olduğu saptanmıştır.

Eğer bırakma konusunda kararsızsanız, doktorlarımız size gerekli desteği sağlayacaktır.