Kilo Verme

Kilo Verme

Kilo verme ve zayıflamada Biorezonas Terapisi

Biorezonans terapisinin sağlıklı ve hızlı zayıflayabilmeniz için, ihtiyacınıza göre farklı yardımları olabilir. İştahın azaltılması, kilo aldıran gıda tüketiminin azaltılması (hamur işleri, makarna-pilav, tatlılar, şeker ve diğerleri), bağırsak florasının düzenlenmesi, kabızlık gibi sindirim sistemi sorunlarının çözülmesi, stres kaynaklı yeme bozukluklarının düzeltilmesi gibi bir çok konuda biyorezonans terapisi başarıyla uygulanmaktadır. Terapinin bir başka etkisi ise, metabolizmanın hızlanması ve kilo verme hızının artmasıdır.

Kilo vermek amaçlandığı özellikle bazı gıdaları iyi tanımak ve tedbir almak gerekir. Bu gıdalar:

​Hamur işleri: Biorezonans terapisini unlu gıdalar üzerinden kullandığımızda hem iştah azalıyor hem de birçok sağlık probleminde düzelme olduğunu görüyoruz. Unlu (buğday unu) gıdaların içindeki gluten birbirinden bağımsız birçok sağlık probleminin ortaya çıkmasında sebep olabilmektedir. Halsizlikten psikolojik problemlere, migren ve geçmeyen baş ağrılarından kronik bağırsak problemlerine, eklem ağrılarına ya da romatizmal hallere kadar birçok sağlık probleminde, unlu gıdalar üzerinden yapılan terapiler ile belirgin düzelme sağlanabiliyor. Biorezonans terapisi kişilerin hem hamur işlerine düşkünlüğünü ve iştahını azaltmakta, hem de gluten intoleransının yarattığı problemlerin çözümünü sağlayarak metabolizmaya destek vermektedir.

​İnek sütü ürünleri: Çocukluk çağından itibaren insanlar,her gün inek sütü ve ürünlerini içeren gıdalardan herhangi birisini kullanmaktadır. Süt ve süt ürünleri, gluten içeren gıdalarla birlikte ikinci büyük intolerans grubudur. Gluten gibi; birçok hastalığın zemininde olan gizli sebeplerden birisidir. Biorezonans terapisinde süt ve süt ürünleri üzerinden frekans silmesi yapılabilmekte ve birçok sağlık probleminde düzelme olabilmektedir.

Şekerli gıdalar-tatlılar ya da çikolata: Şekerin metabolizmayı bozduğunu, insülin dengesini değiştirdiğini ve vücudun enerjiyi depolama eğilimini artırdığı bilinmektedir. Şeker içeren gıdalar üzerinden yapılan terapi, bu gıdaların alımını azaltmaktadır. Ayrıca biorezonans terapisi şeker hastalarında kişilerin hem tatlıya düşkünlüğünü ve iştahını azaltmakta, hem de şekerin vücutta yarattığı problemlerin çözümünü sağlayarak metabolizmaya destek vermektedir.

Mayalar ve candida: Bağırsağımızdaki normal florada yer alan bazı mantar ve mayaların aşırı üremesi, iştah problemi, bağırsak sorunları, alerjiler ve birçok sağlık problemine yol açabilmektedir. Biorezonans terapisinde karbonhidrat ağırlıklı gıdalar yanında candida ve mayalar üzerinden de frekans silmesi yapılabilmektedir.

Diğer gıdalar: Biorezonans terapisi, kişinin fazla kullandığı ve düşkün olduğu problemli gıdalar için de uygulanabilmektedir.

Terapi nasıl yapılır? Sıklığı ve süresi nedir?

Seanslar boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak. Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Yine işlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz. Biyorezonans terapileri boyunca günlük bol su tüketimi(2-3lt) yapılması önemlidir. Biyofrekans tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Tedavinin süresi tespit edilen uyumsuz frekans sayısına ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Ortalama 5-10 seans arası başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Terapi sonrası

Terapiler sonrası yediklerinizin, çok çaba harcamadan azaldığını ve yapılan seansların, iştahınızı ve yeme ihtiyacınızı belirgin olarak azalttığını fark edeceksiniz. Ekmek, makarna, hamur işleri, tatlı ya da çikolata gibi karbonhidratları eskisi kadar aramadığınızı ve bu gıdaları yediğinizde az miktarının yeterli geldiğini ve kendinizi hiç zorlanmadan durdurabildiğinizi fark edeceksiniz. Sindirim sistemi ile ilgili sorunlarınızın da zamanla düzeldiğini farkedeceksiniz.

Ayrıca  birbiriyle bağlantısız gibi görülen birçok sağlık problemlerinin azalmakta ya da ortadan kalkmaktadır. Örneğin; Şeker düşmelerinin azalması, migren ataklarının azalması, varsa menapoz şikâyetlerinin azalması ve uykuların düzelme eğilimine girmesi, yorgunlukların azalması, vb.