Akupuntur

Akupuntur

Akupunktur; hormon üretimini düzenleyerek, metabolizmayı geliştirerek, sindirimi optimize ederek, iltihabı azaltarak, iştahı bastırarak, su tutulmasını azaltarak ve obezite / kilo kaybı ile ilgili diğer vücut fonksiyonlarını optimize ederek kilo vermeye yardımcı olabilir. Kilo vermek için akupunktur tedavisinin farklı etki alanları bulunmaktadır.

Akupunktur Zayıflama Üzerinde Nasıl Etkili Olur?

1- Sindirimi İyileştirir

Mide ve böbrek akupunktur noktalarını kullanarak sindirim sisteminin işleyişini iyileştirmek ve hatta vücut tarafından alınan besin miktarını artırmak mümkündür. Yavaş sindirimi önleyerek ve bağırsak sağlığını iyileştirerek, kişiyi hareketsiz tutabilecek veya yağ birikimine yol açabilecek kabızlık, şişkinlik ve diğer gastrointestinal sorunlar giderilebilir.

2- İltihaplanmayı Azaltır

Bağırsaklarda, kaslarda ve vücudun diğer dokularında iltihaplanma veya gerginlik, metabolizmayı yavaşlatabilir, bağışıklık sistemini zorlayabilir ve hatta kalp sağlığını ve sindirimi etkileyebilir. Akupunktur, gerilimi azaltarak ve vücudun bağışıklık tepkisini düzenleyerek, oksidatif stres seviyesini düşürebilir ve vücudu fazla kiloları atmak için optimize edebilir.

3- Su Atılımını Hızlandırır

Böbrek ve endokrin sistemin sinirlerini uyarmak vücutta biriken su atılımını hızlandırır. Vücudun fazla suyu depolamasını önlemek, kilo vermenin hızlı bir yoludur.

4- Hormon Üretimi

Vücutta endokrin sistemin çalışmasını gösteren hormonal harmoninin düzenlenmesini sağlayarak, endokrin sistemin çalışmasını normalize eder.

5- Ruh Halini İyileştirir

Akupunktur, stres ve kaygıyı hızla ortadan kaldırabilen, iyi hissettiren hormon olan vücutta endorfin salınımını artırabilir. Birçok insan, yüksek düzeyde stres hormonuna sahip olduklarında veya kendilerini bunalmış hissettiklerinde aşırı yemek yer. Akupunktur bu dürtüleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.