Saç Mezoterapi

Saç Mezoterapi

Saçlarda seyrekleşme ya da saçın dökülmesi, birçok nedene bağlı olarak farklı yaş gruplarında görülebilmektedir. Bölgesel saç kayıpları olabileceği gibi saç miktarında azalma da olabilmektedir. Saç mezoterapi saçların güçlenmesi, canlı ve sağlıklı görünmesi için gerçekleştirilen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Saç dökülmesini durdurmak ve daha sağlıklı saçlara sahip olmak için hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmektedir. 

Saç Mezoterapi Nedir?

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi tedavi uygulamaları içerisinde en başarılı sonuçları sunan uygulamalardan biridir. Saça mezoterapi ile, saç kökünün ihtiyaç duyduğu mineraller ve vitaminler dokuya verilmektedir. Lokal olarak uygulanabilen yöntem sayesinde saç kökleri uyarılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Neden Yapılır?

Yorgunluk, stres, genetik yatkınlık ve yaşın ilerlemesi gibi birçok farklı nedenden dolayı saç dökülmesi yaşanabilir. Erken dönemde önlemin alınmaması özellikle yoğun saç dökülmesi yaşayan kişilerde, kellik oluşmasına yol açabilir. Saç mezoterapisi, saç kaybının önüne geçmek ve saç köklerini besleyerek, köklerin güçlenmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Saç dökülmesi ya da saç cansızlığı çoğu zaman saç köklerinin yeteri kadar beslenememesinden kaynaklanmaktadır. Beslenme yoluyla alınan takviyeler, saçların beslenmesinde yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda saç köklerine uygulama yapılarak çok daha etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Saç Mezoterapisi Nasıl ve Kaç Seans Uygulanır?

Saç mezoterapisi, günümüzde saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Saç yapısı ve saç kökü analizinin sonucuna göre, doktor tavsiyesine bağlı olarak oluşturulan tedavi süreci kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Genel olarak saç mezoterapi tedavisi, 10 gün arayla ya da haftada bir olacak şekilde 5 ila 8 seans arasında uygulanmaktadır.

Uygulama sonrasında, hastaların ilk gün duş almamaları ve uygulama bölgesinin suyla temasından kaçınılması önerilmektedir.

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir?

  • Doğrudan saç köküne etki etmektedir.
  • Saç dökülmesi üzerinde etkilidir.
  • Saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Saç yoğunluğunda zamanla artış gözlenir.
  • Saç köklerini harekete geçirerek, büyüme fazına geçiş sürecini hızlandırır.
  • Saçta kepeğin azalmasına yardım eder.
Open chat