Gençlik Aşısı

Sağlık Mutluluk Demektir

Gençlik aşısı zaman içerisinde ortaya çıkan cilt sarkmaları, kırışıklıklar gibi problemlerin ortadan kalkmasını sağlayan mezoterapi tekniklerinden biridir. İçerisinde cildin nem tutma kapasitesini arttıran Hyaluronik asit bulunduğu için nem aşısı şeklinde de adlandırılmaktadır. Ayrıca yapısında peptitler, vitamin türleri, antioksidanlar ve aminoasitler de bulunmaktadır.

Gençlik Aşısı Nedir?

Özel içeriği sayesinde cildi besleyerek onaran ve tazeleyerek canlı, genç bir görüntü elde etmesine yardımcı olan gençlik aşısı mezoterapi tekniği ile yüzün belirli bölgelerine uygulanan bir işlemdir.

Mezoterapi tekniği; ince yapılı, yüzde yaralanmaya ve ize neden olmayan mikro iğneler kullanılarak cildin alt kısımlarına enjekte edilecek olan malzemenin nüfuz etmesini sağlayan bir tekniktir. Gençlik aşısı bu şekilde yüzün belirli noktalarına uygulanır ve cilde yoğun biçimde etki eder.

Gençlik Aşısı Faydaları Nelerdir?

  • İçerisinde bulunan hyaluronik asit sayesinde cilde hacim kazandırarak ince kırışıklıkların ortadan kaybolmasını sağlar. Ayrıca hyaluronik asit cildin nem tutma kapasitesini arttırıcı etki göstermektedir. Bu durum uzun süreli olarak cildin nemli kalmasını sağlamaktadır. Nemli bir cilt, koruyucu bariyeri güçlenmiş hale gelerek dış etkenlere karşı kendini koruma altına alır.
  • Cildin nemli olmasının sağladığı faydalardan biri de kuruluk kaynaklı ortaya çıkan kaşıntı, donuk ve sağlıksız görünüm, gerilme hissi, pul pul döküme, kızarıklık gibi problemlerin riskinin ortadan kalkmasıdır.
  • Mimikler nedeniyle zamanla oluşan ince çizgiler ve kırışıklıkların kaybolmasını sağlar.
  • Gözenekleri sıkılaştırarak yüze pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Bu durum cildin nefes almasını olumsuz etkilemez.
  • Cildin esneklik özelliğini arttırarak erken yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklara karşı korunma sağlar.
  • Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak daha canlı bir görünüme yol açar.
  • Cilt altı kas dokusuna destek sağlayarak sarkmaya karşı korur.
  • Besleyici içeriği sayesinde doku onarımını hızlandırır.
  • Cilt daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur. Yorgun, mutsuz görünüm ve rahatsız edici matlık ortadan kalkar.

Gençlik Aşısı Nasıl ve Kaç Seans Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamasında mikro iğneler kullanıldığı için kişi acı veya ağrı hissetmesin diye işleme anestezik krem ile başlanmaktadır. Bölge yeterli hissizliğe ulaştığında mikro enjektörler ile gençlik aşısı cildin belirli noktalarına enjekte edilir.

Uygulama seansı bittiğinde bir süre kızarıklık, hassasiyet gibi durumlar gelişebilir. Kendiliğinden kısa süre içerisinde bu belirtiler geçecektir.

Tüm işlem toplamda 3 seans yapılmaktadır ve seanslar arasında 15 gün beklenir. Ancak bireyin cildi çok kuru ve çok yıpranmışsa 6 ay sonra tekrar seansı yapılmaktadır. Bu süreçler bireyin cildinin kuruluğu ve yıpranma durumuna göre 2 seans ile 5 seans arasında değişecek şekilde uzman kişi tarafından cildin durumu incelendikten sonra kararlaştırılmaktadır. Bireylerin işlemden maksimum düzeyde fayda görebilmeleri için ciltlerinin yıpranmasını beklemeden yılda 1 – 2 seans yapılabilir.

Gençlik aşısının uygulama bölgesi yüz ile sınırlı değildir. Dekolte bölgesi, eller ve boyun bölgesine de yapılabilir. Ayrıca göz çevresinde meydana gelen ince çizgiler, kaz ayağı görünümü ve sarkma problemleri için bu uygulamadan yararlanılabilir.

Gençlik Aşısı Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gençlik aşısı uygulama sonrası ilk 24 saat bireyler ciltlerini korumak ve oluşan hassasiyeti ortadan kaldırmak adına birtakım durumlara dikkat etmelidir.

Egzersiz düzenine sahip bireyler hafif tempolu yürüyüşler ile günü geçirebilir veya 1 gün dinlenebilirler. Ağır egzersizden uzak durulmalıdır.

Cilt aşırı sıcak su ile temas ettirilirse hassasiyet artışı, kızarıklık gibi problemler ortaya çıkabilir. İlk 3 saat uygulama bölgesine soğuk veya sıcak herhangi bir nedenle su değmemelidir. Duş almak için 1 gün beklenmesi önerilir.

Hamam, sauna gibi sıcak su buharının bulunduğu ortamlardan kaçınılmalıdır.

Cilt özellikle yaz aylarında ise güneş ışığına direkt olarak maruz kalmamalıdır. 24 saat evde kalmak, sonrası için uzmanlar tarafından önerilen bir güneş koruyucu ürün kullanmak tavsiye edilir.

Bol su içilerek, sağlıklı ve hafif gıdalar tüketilerek cildin kendini daha hızlı toparlamasına yardımcı olunabilir.

Bölgeyi rahatlatmak için buz uygulaması yapılabilir. Bunun için ince bir beze buz küpleri doldurularak cilde bastırmadan ve sürtmeden birkaç dakika tutulup birkaç dakika ara verilebilir.

Hydrafacial cilt bakımı, akne ve leke tedavisi, mezoterapi uygulamaları ve diğer tüm cilt bakımı işlemleri konusunda detaylı bilgi almak, merak ettikleriniz öğrenmek ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm bilgiler sağ üst köşede bulunan İletişim sayfasında mevcuttur.