Göz Altı Mezoterapi

Göz Altı Mezoterapi

Çevresel faktörlerin ve zamanın etkisiyle ciltte ve özellikle de göz çevresinde bazı değişiklikler meydana gelebilir. Ciltte kuruluğun artması, elastikiyetin azalması ve kasların da zayıflamasıyla birlikte göz kapaklarında düşme ve göz çevresinde ince kırışıklıklar oluşabilir. Bu görünüm azaltılarak daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak için göz altı mezoterapi uygulaması tercih edilebilmektedir.

Göz Altı Mezoterapi Nedir?

Göz altı mezoterapisi içeriğinde hyaluronik asit, vitaminler, antioksidanlar ve ayrıca mikro sirkülasyon üzerinde etkisi olan diğer aktif maddeler bulunmaktadır. Bu bileşenlerin tümü göz altı çevresini aydınlatmaya ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olur. 

Mezoterapi göz altı ve çevresine uygulandığında göz kapağında gözlenen; ödem, mor halkalar, çizgi biçiminde gelişen ince kırışıklıklar ve göz altı torbaları üzerinde etkili olur. Sonuçları ilk tedavi sonrasında bile fark edilebilir.

Göz Altı Mezoterapi Nasıl ve Kaç Seans Uygulanır?

Anestezik krem ile göz altı ve çevresi uyuşturulur. Küçük, ince uçlu özel mezoterapi iğneleri ile uygulama, konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. Göz mezoterapisi ortalama 10 ila 15 dakikalık bir sürede tamamlanır.

Göz altı mezoterapisi için muayene sonucunda göz altı ve çevresinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Ancak iyi bir etki için minimum 5 seans tavsiye edilmektedir. Doktor tavsiyesine bağlı olmakla birlikte 10 günlük ara ile uygulanır. Göz altı derisi çok hassas bir yapıya sahip olduğu için sık ve azar azar uygulamaların yapılması gerekmektedir. 

Göz Altı Mezoterapinin Faydaları Nelerdir?

 • Göz altı ve çevresi daha sağlıklı, genç ve parlak görünür. 
 • Cilt daha sıkı bir görünüme kavuşur.
 • Göz çevresindeki ince çizgilerde azalma olur.
 • Cildin elastikiyetini arttırır.
 • Göz çevresinde drenaj etkisi yapar.
 • Göz altı koyulukları ve morluklarında azalma gözlenir.

Göz Altı Mezoterapisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Gözaltı mezoterapisi sonrasında göz çevresinde noktasal ödemler ve hafif kızarıklıklar gözlenebilir. Normal olan bu yan etkiler 24 saat içerisinde hafifler ve kaybolur. Göz altı ve çevresi hassas yapıya sahip olduğu için uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 • Seanslardan sonra doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. 
 • Uygulama sonrasında ilk gün göz makyajı yapılmamalıdır.
 • Uygulama bölgesine dokunulmamalı ve ovuşturulmamalıdır.
 • İlk gün aşırı sıcak su ile teması önlenmelidir. 
 • Yüzde kırışıklık oluşturma ihtimali olan güz hareketleri yapılmamalıdır.

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen göz altı mezoterapisi ve diğer medikal estetik ve cilt bakımı uygulamalarımız hakkında bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Open chat