Sigara Bırakma Paketi

Sağlık Mutluluk Demektir

SİGARA BIRAKMADA EN ETKİLİ YÖNTEMLER

BİOREZONANS / BİLİŞSEL TERAPİ / AURİKÜLOTERAPİ

Her yıl milyonlarca insan sigara nedeniyle hayatını kaybederken, aynı zamanda çok sayıda insan da sigarayı bırakabilmektedir. Siz de sigarayı bırakanlar grubunda olabilirsiniz; yeter ki ilk ve en önemli adım olan ‘’ isteyin ve karar verin ‘’. Çünkü herkes gibi sizde sağlıklı olmayı hak ediyorsunuz.

Sigarayı bırakmaya karar verin, ertelemeyin!

Belki de bu güne kadar birçok kez denediniz ama olmadı. Ya da bıraktınız ama tekrar başladınız. Belki buna cesaretiniz yok ya da bırakırsanız hayattan zevk alamayacağınızı, büyük bir boşluk oluşacağını sanıyor da olabilirsiniz. Hiçbir zaman bırakamayacağını zannedenler veya “nasıl olsa istediğim zaman bırakırım, bu konu da kimseye veya terapiye ihtiyacım yok” diye düşünerek kendini kandıran bağımlılardan da olabilirsiniz. Gerçekten irade gücünüz ile sigarayı bırakabiliyorsanız kendinize iyilik yapın ve hiç vakit kaybetmeyin. Bu konu da yardıma ihtiyacınız var ve sigaradan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız yine vakit kaybetmeyin, kliniğimizden randevu alın.

Sigarasız, sağlıklı bir hayat ve yeni bir başlangıç için KARAR VERİN, ERTELEMEYİN.. 

Sigara bırakmada, en etkili ve kalıcı yöntemler

Sigara bağımlılığından kurtulmak, sigarayı bıraktırmak için bazı terapi yöntemleri ve ilaçlar mevcuttur. Sigara bırakma ile ilgili olan ilaçların yan etkileri olabilmektedir. Biorezonans, bilişsel terapi ( hipnoterapi ) ve auriküloterapi, bu yöntemler arasında bilinen en başarılı ve yan etkisi olamayan kısa süreli yöntemlerdir.

Bu yöntemlerin birlikte uygulanması ve her yöntemin konusunda uzman hekim tarafından yapılması, başarı oranını büyük ölçüde arttırmaktadır. Sigara isteğini kaldırma, bağımlılık noktalarına yapılan uyarı, psikolojik destek ve bilinçaltı hazırlığı ile bağımlılık konusu her yönüyle ele alınarak kısa sürede, etkili ve kalıcı sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Kısaca özetlenecek olursa , biorezonans, sigara içme isteğini ters frekans ile yok edip isteği kaldırma, auriküloterapi bağımlılık noktalarının uyarılması, yoksunluk döneminin rahat geçirilmesi, bilinç altı terapi ise sigara içmeye neden olan asıl sorunun çözümlenmesi ve kişinin sigara bırakmaya hazır hale gelmesi şeklinde açıklanabilir.

Siz de karar verip sigaradan kurtulmak istiyorsanız, kliniğimize gelerek bu konu da uzman hekimlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigara bıraktırma nasıl yapılır ?    

1-  Öncelikle, kliniğimize başvuran kişilerin detaylı anamnezi alınır. Hekim tarafından, sigara kullanım öyküsü, genel durumu, bırakmaya hazır olup olmadığı gibi konular değerlendirilir ve test yapılır. Değerlendirme sonrası bir haftalık hazırlık süresi için kişinin yapması gereken basit ama etkili bazı uygulamalar verilir.

2-  Bir haftalık uygulama süresi içinde, kişinin sigara bırakmaya hazır hale gelmesi ve sigara içme konusunda zihinsel bağımlılığından kurtulabilmesi için, hekim tarafından bilinçaltı terapi seansı uygulanır.

3-  Bilişsel olarak hazır olduğu değerlendirilen kişiler, son kez sigara içtikten sonra, içilen son sigaranın yarısı biorezonans cihazındaki tüpe koyulur ve ters frekansı kişiye verilerek, tek seansta sigara içme isteği kaldırılır yani temizlenir.   

4-  Biorezonans seansından 2 ya da 3 gün sonra, özellikle nikotin eksikliği kaynaklı olumsuz etkilerin yani yoksunluk sendromunun kolay atlatılması, gerginlik ve stres yaşanmaması ve biorezonans ile giderilen sigara içme isteğinin perçinlenmesi için vücuttaki bağımlılık noktalarının en etkili olduğu kulak bölgesinden auriküloterapi uygulaması yine hekim tarafından yapılır.  

Sigara bırakmada uygulanan terapilerin etkinliği

1. Bilişsel terapi ( bırakmaya hazırlık, kararlılık ve bilinç altı temizlik )

Sigara içmenin, hem fiziksel bağımlılık hem de zihinsel bağımlılık olarak iki yönü vardır. Sigaranın zihinsel bağımlılık derecesi, fiziksel bağımlılığa oranla çok daha yüksektir. Sigarayı bırakmada, fiziksel bağımlılığa yönelik hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın mutlaka zihinsel bağımlılık yönü ile ilgili çalışılması da gereklidir. Kişinin sigaraya nasıl başladığı, kişiye sigarayı içiren dinamikler, bırakmayı veya bırakmamayı neden istediği, içerken ve bırakılırken ki süreçler ayrıntılı olarak değerlendirilmelidir. Aksi halde, zihinsel ve psikolojik yönü çalışılmadan, sigara bırakılsa dahi tekrardan başlama olasılığı yüksek olacaktır. Bu anlamda kliniğimize başvuran hastalarda kararlılık ve bırakmaya hazır olup olmadığına yönelik test ve değerlendirme yapılmakta ve gereken bilişsel destek (hipnoz, psikoterapi, bilinçaltı ve davranışçı terapiler) seansı hekim tarafından uygulanır.

2. Biorezonans terapisi ( ters frekans yöntemiyle isteğin kaldırılması )

 Biorezonans terapisinde, kendi içtiğiniz sigaranın çevreye yaydığı elektromanyetik titreşim cihaz tarafından alınır ve ters çevrilerek elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Birbirinin tam tersi olan bu iki frekans birbirini yok eder. Böylece, sigara isteğiniz kaldırılmış olur. Sigara bırakma konusunda kararlı olan kişilerde yapılan tek seans, çoğu zaman yeterli olmaktadır.

Her zaman içtiğiniz marka sigarayı seansın hemen öncesinde son olarak içmeniz ve içtiğiniz sigaranın filtre kısmını bir miktar tütün kısmıyla birlikte, verilecek küçük bir cam tüpe numune olarak koymanız istenir. Yine işlem sırasında sizden tükürük ve parmağınızdan küçük bir kan numunesi alınır. Bu numuneler terapi sırasında kullanılır. Cihazın çalışma prensibine göre sizden ve sigaradan elde edilen frekansın ters çevrilerek tekrar size verilmesi için bu işlemler zorunludur. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Seans süresince genellikle bir rahatlama, sakinlik hali oluşur. Gayet basit, konforlu ve ağrısız geçen biorezonans seansı sonrasında, günlük yaşantınıza devam edip bol su tüketmeniz önerilir.

3.  Auriküloterapi ( yoksunluk döneminin kolay geçirilmesi )

Aüriküloterapi hastalıkların tanı ve tedavisinde, kulak kepçesini kullanan bilim dalıdır. Bu sebeple beyin ve vücutla alakalı organ ve sistemlerin, kulak üzerinden uyarılması mümkündür.

Nikotin vücuda alındığında bir antidepresan görevi görür. Bu, sigaranın kesilmesinin sonucu olarak, ortaya şiddeti kişiden kişiye değişebilen sinirlilik hali, anksiyete ortaya çıkabileceği anlamına gelir. Aüriküloterapi, sigaranın yoksunluk belirtilerini, sinirlilik halini azaltma dışında vücuttaki bağımlılık noktalarına yapılan iğneleme ile sigara isteğinin kaldırılmasında önemli bir katkı sağlar. Ayrıca, sigarayı bırakırken ortaya çıkan öksürük ve diğer semptomlar ile baş etmeyi mümkün kılar.

Sigarayı bırakmaya karar veren kişi Aüriküloterapi seansına, en az 24 saat sigara içmeden ve sabah erken gelmelidir. Bu nedenle, kliniğimizde sigara bırakma protokolümüzde bilinçaltı terapi ile ilk hazırlık süreci başlatılır, kararlı ve hazır duruma gelen kişide, biorezonans uygulamasıyla, sigara tamamen kesildikten sonraki 3 gün içinde auriküloterapi ile desteklenir. Uygulama sonrası, bağımlılık süreçleri hızla geriler ve sigara isteğinin ortadan kalkması, hem fiziksel hem de psikolojik açıdan sağlanmış olunur. Siz de artık sigaradan kurtulmanın zamanı geldi diyorsanız, kliniğimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.