Dr. Turgay Çınar

Dr. Turgay Çınar

1979 yılında İzmir’de dünyaya gelen Çınar, 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve aynı yıl ICMART üyelerinden olan Inam Çin Tıbbı Enstitüsünde Akupunktur, Tıbbi Sülük Tedavisi ve Bitkisel Tedavi eğitimlerini tamamlamıştır.

Türkiye’nin ilk ve en büyük Doğal Tıp Kliniği olan Doğal Hayat Kliniği’nin iki kurucu hekiminden biri olan Çınar, 2004 yılında Ege Üniversitesi İlaç Araştırma Geliştirme Merkezinde (ARGE-FAR) İleri Düzey Fitoterapi Eğitimini Tamamlamış ve aynı yıl TC Sağlık Bakanlığı Mezoterapi & Medikal Estetik Sertifikalarını almıştır.

2007’de Almanya'da Tıbbi Sülük Tedavisi konusunda dünyanın önde gelen bilimadamlarından eğitim alma fırsatı bulmuş ve ek olarak Kolon Hidroterapi ve Medikal Ozon Tedavisi eğitimlerini tamamlamıştır.

2015 yılında TC Sağlık Bakanlığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Çalıştayı’na Danışman olarak katılmış ve yönetmeliklerin hazırlanmasına katkıda bulunmuştur.

Şu ana dek yerli-yabancı 50 civarında TV programına katılmış ve aralarında Türkiye, Amerika ve Avrupa ülkelerinin bulunduğu çok sayıda ülkede 200’den fazla Sağlıklı Yaşam ve Doğal Tıp Semineri vermiştir.

Ayrıca Türkiye'de sadece doktorların katılabildiği birçok programda Hacamat ve Hirudoterapi eğitimleri vermiştir.

Çınar, aralarında "British Hirudotherapy Association"ın da bulunduğu bir çok ulusal ve uluslararası profesyonel meslek örgütünün üyesidir.

2019 yılından itibaren Hollanda’da yaşamakta ve Natural Life B.V.'de direktörlük görevini sürdürmektedir.