Hydrafacial Bakım

Hydrafacial Bakım

Hydrafacial Nedir?

Leke ve akne tedavisinde de tercih edilen bir yöntem olan hydrafcial, bir tür yaşlanma karşıtı bakım işlemidir. Enjeksiyon ve benzeri herhangi bir yöntemi içermediği için tamamen acısız ve ağrısız olarak uygulanabilmektedir. Vakum yöntemi sayesinde hydrafcial cilt bakımı ile cilt derinlemesine temizlenir.

Geliştirilmiş teknolojisiyle birlikte cilde herhangi bir zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlar. Hydrafcial cilt bakım yöntemi, daha sağlıklı ve daha genç bir görünüme sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hydrafcial bakım; yüz, boyun, eller ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir.

Hydrafcial Cilt Bakımı Nedir?

Son dönemlerin kullanılan en popüler cilt bakım teknolojilerinden biri olan hydrafcial, bir anti-aging cilt bakım işlemidir. 4 farklı yüzeye sahip olan hydrapeel uçlar sayesinde, cildin hassasiyet derecesine göre ayarlanabilmektedir. Her başlık farklı yüzeylere sahip olmakla birlikte, farklı işlevleri de yerine getirmektedir. Hydrapeel uçlar ile cilt el değmeden temizlenir ve ölü hücrelerden arındırılır. 

Hydrafcial cilt bakımı tek bir seansla cildi derinlemesine temizler, soyar, yeniler, nemlendirir ve antioksidan koruma etkisi sunar. Vakumlu başlığıyla cildi en alt katmanına kadar temizleyerek, gözeneklerin kapanmasına yol açan fazla yağdan ve siyah noktalardan cildi arındırır.

Hydrafacial Aşamaları Nelerdir?

Son derece etkili bir yöntem olan hydrafacial bakım sırasında acı ve ağrı hissedilmemektedir. Uygulama öncesinde kişinin cilt tipi analiz edilerek, doğru solüsyonların ve ürünlerin yardımıyla cilt temizlenir. Bu işlemle birlikte cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılmış olur. Böylece vakumlu başlıkla cilt temizlenmeye başlanır. Derinlemesine temizlenen cilt, tercih edilen solüsyonlarla beslenir ve cildin nefes alması sağlanır.

Cildin nefes alması ve ihtiyaçlarının giderilmesi için cilde uygun maskeler uygulanır. Hydrafical son aşamasında uygulanan led tedavisi sayesinde ise gözenekler daha sıkı bir hale getirilir. Hydrafacial cilt bakımı, cilde mevsim geçişlerinde ve olumsuz hava koşullarında başarılı bir koruma sunar.

Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

Olumsuz hava koşulları, cildin nem oranının dengelenememesi, yaşın ilerlemesi, cilt tipine uygun olmayan ve kimyasal içeriğe sahip kozmetik ürünlerinin kullanılması gibi pek çok etken cilt sorunlarına neden olabilmektedir. Bunun sonucunda da cilt gözeneklerinin kapanması veya ciltte yağlanma gözlenebilir. Tüm bu etkenler de cildin en alt katmanından başlayarak gözeneklerin ölü hücrelerle dolmasına neden olur. Kir ve siyah noktalar Hydrafical ile temizlenerek, cildin sağlıklı bir görüneme kavuşması sağlanır. Bunun yanında Hydrafacial cilt bakımı faydaları şunlardır:

 • İnce çizgilerin ve kırışıkların giderilmesinde etkilidir.
 • Cilde kaybettiği elastikiyeti geri kazandırır.
 • Cildi derinlemesine temizler.
 • Güneş lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Siyah noktaların tedavisinde tercih edilir.
 • Cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.
 • Gözenekleri sıkılaştırır. 
 • Cilt tonunu dengeler.
 • Lifting etkisi sayesinde cildi gerer.
 • Cildin kolajen yapısını uyararak tekrar harekete geçmesini sağlar.
 • Akne ve yağlanma problemi olan cilt üzerinde etkilidir.

Hydrafcial Cilt Bakımı Kaç Seans Uygulanmalı?

Cildin tüm tabakalarının derinlemesine temizlenmesini, nemlenmesini ve beslenmesini sağlayan hydrafacial bakım cildin yenilenmesine destek olur. Tedavi amacıyla gerçekleşen işlemlerde, birer hafta ara verilerek 4 ila 6 seans uygulanabilecek bir kür tercih edilebilir. Kozmetik amaçlı işlemlerde ise sağlıklı cilt görünümünün korunabilmesi için ayda bir kez tekrarlanması önerilmektedir. Bu sayede yılın her günü bakımlı, temiz ve sağlıklı cilt görünümü korunabilir.

Hydrafcial Kimlere Uygulanabilir?

Hydrafcial cilt bakımı, ergenlik sürecini tamamlamış tüm bireylere uygulanabilmektedir. Son derece güvenli ve sağlıklı bir yöntem olan bu uygulamayla cildin temizlenerek, gözeneklerin açılması sağlanır. Çok yağlı cilt tipinden hassas cilt tipine kadar tüm cilt tiplerine, yılın her döneminde güvenle uygulanabilmektedir. 

Tüm cilt bakım işlemlerinin tek bir seansta kombine edildiği hydrafacial uygulamasında, pek çok farklı bakım yöntemi hızlı, kolay ve etkili bir biçimde uygulanır. Siz de sağlıklı bir cilt görünümü için kliniğimize danışarak hydrafacial ve diğer cilt bakımı uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.