Tıbbi sülük tedavisi diğer tedavilerle birlikte uygulanır mı?

Tıbbi sülük tedavisi diğer tedavilerle birlikte uygulanır mı?

Tıbbi sülük tedavisi, insanların sağlığını koruyan ve kaybedilen sağlığı geri kazandıran bir doğal tedavi metodu olup  klasik tıp yöntemlerinin dışında veya karşısında olan bir tedavi değildir. Tüm tedavi yöntemlerinin yanında veya soruna göre tek başına da sülük tedavisi uygulanabilmektedir.

Kliniğimizin çalışma sisteminde, gelen kişilerde bir veya birden fazla hastalık varsa, öncelikle Wega-Test vücut tarama cihazına alıyoruz. Cihaz sonuçları ve kişinin şikayetleri, muayene de doktorumuz tarafından değerlendirilerek bir tedavi protokolü belirlenmektedir. Vücut tarama cihazı ( test cihazıyla ilgili detaylı bilgiye Wega-Test sayfamızdan bakabilirsiniz ) aslında bize hastalıkların sebebine yönelik bir bilgi vermekte olduğu için, tedaviyi de bu doğrultuda belirlemiş olmaktayız. Örnek olarak, vücutta ağır metal birikimi, stres hormon düzeyi, bağışıklık sistem fonksiyonları gibi parametreler ve tabi ki hastanın öyküsü, tedaviyi belirlemekte bize yol göstermektedir.

Bu açıdan vücut tarama cihazı sonrasında muayene edilen hastalarımızda tıbbi sülük tedavisi yanı sıra, hastalığa ve kişiye göre değişmekle birlikte hacamat, ozon tedavisi, akupunktur, proloterapi, mezoterapi ve bitkisel destekler gibi yöntemlerden de yararlanmaktayız.

Genelde bağışıklık sistemine bağlı kronik hastalıklarda tedavi kombinasyonu çok daha iyi sonuç vermektedir. Tabi ki hastanın inancı ve uyumu da çok önemli. Kronik hastalıklarda tedaviye devamlılık esas olup biraz sabırlı olmak gerekir. Ağrılarda azalma ve şikayetlerde rahatlama olsa da birkaç seanslık kısa bir sürede hemen iyileşme beklemek doğru olmaz.