Hacamat Takvimi 2021

hacamat takvimi 2021

Hacamat, vücuttan kirli kanın atılmasını ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlayan tıbbi bir uygulamadır. Hacamat takvimi göz önünde bulundurularak yapılan işlem, ağrısız ve basit bir süreci kapsar. Hiçbir anestezi uygulamadan yapılan kirli kanın temizlenmesi işlemi için kliniğimizden işlem sonrasında aynı gün içinde ayrılabilirsiniz.

Hacamat günleri, genellikle her ayın belli tarihlerine denk gelir. Bu tarihlerin tutulduğu çizelgeye hacamat takvimi denilmiştir. Takvimdeki tarihler hadislerden yola çıkarak belirlenmiştir. Bu tarihlerde günün belli saatlerinde yapılan uygulamayla vücudun eskiden daha sağlıklı bir şekilde çalıştığı gözlemlenebilir. Sünnet ve normal hacamat günleri olmak üzere belirlenmiş olan tarihler Hicri takvimin 15, 17, 21, 25, 27. günlerine denk gelir.

Hacamat Takvimi Nedir?

Hacamat Takvimi 2021 yılı için belirlenmiş belli günler bulunur. Hacamatın hangi zamanlarda yapılması gerektiğini gösteren takvime hacamat takvimi denir. Burada miladi takvimden denk gelen tarihlere hangi ayın hangi günü uygulama yaptırabileceğinizi görebilirsiniz. Eğer hacamat günleri hakkında bilgi almak istiyorsanız Hacamat Günleri 2021 isimli yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulama günlerine takvimden bakarsanız günlerin dizilimi genellikle pazartesi ve onun dışında salı, perşembe, pazar olmak üzere sıralanmıştır. Hacamat yaptırarak mevsim şartlarına bağlı bedensel tepkileri, mevsimsel rahatsızlıklara yakalanma riskini en aza indirgeyebilirsiniz. Çünkü hacamat aracılığıyla toksinler vücuttan atılır. Kendinizi çok daha dinç hissettiğinizi fark edersiniz. Çeşitli hastalıkların iyileşme sürecine yardımcı olduğu bilinen Hacamat, önceden şifacılar aracılığıyla yapılırken günümüzde tıp doktorları tarafından uygulanır.

Hacamat Takvimi Ne İşe Yarar?

Yıl içinde hangi günlerde Hacamat yaptırırsanız faydasını görebileceğiniz bu Takvim sayesinde öğrenebilirsiniz. Hangi mevsimde hangi tarihte Hacamat yaptırabileceğinizi önceden görerek uygulama için randevu alabilirsiniz. Özellikle ilkbaharda ve sonbaharda yaptıracağınız uygulamalar sizi mevsim geçişlerine hazırlar. Vücudun yeni mevsime geçiş sürecini kolaylaştırır. Özellikle yılda 3 ayrı tarihten birinde yaptırılan hacamatın çok daha faydalı olduğu söylenir. Bu tarihler 2021 yılı için 30 Mart, 27 Temmuz, 21 Aralık olarak belirlenmiştir. Bu 3 tarih hacamat altın günleri olarak isimlendirilmiştir. Bunu öğrendiğimiz kaynak ise genellikle hadislerde. Kirli kanın dışarı ayrılmasıyla vücuttaki ağırlık hissinden baskıdan, ağrılardan kolayca kurtulabilirsiniz. Hacamat takvimi 2021 ve uygulama hakkında detaylı bilgi için şimdi bizi arayın!