Hacamat Günleri 2021

Hacamat Günleri 2021

Hacamat günleri ay takvimine göre belirlenmiştir. Hicri takvime göre belirlenen bu günlerde yaptırılan uygulamanın daha faydalı olacağı düşünülür. Aslında hacamat takvimi tutularak yapılması gereken bu uygulama bazı durumlarda aciliyet söz konusu olduğunda takvime uyulmaksızın da yapılabilir. Hastalık söz konusuysa kanın temizlenip bir an önce vücudun rahatlaması için Hacamat uygulaması yapılabilir.

Hacamat Uygulaması

En basit ifadeyle Hacamat vücutta biriken kirli kanın vakum yardımıyla dışarı atılmasıdır. Bunun için vücudun çeşitli bölgelerine jiletle ufak çizikler atılır. Bu can yakan bir uygulama değildir. Vücuttaki ödemi atmaya ağrılardan kurtulmaya yardımcıdır. Daha sağlıklı bir yaşam için Hicri Takvim Hacamat Günleri size yardımcı olabilir.

Hicri Takvim Hacamat Günleri / Sünnet Hacamat Günleri

Hicri Takvim Hacamat günleri 2021 için her ay ve hafta belli günlerde yapılır. Bu günler için aşağıdaki listeyi takip edebilirsiniz:

Aralık Ayı Sünnet Hacamat Günleri: 21 Aralık - 23 Aralık - 25 Aralık - 27 Aralık

Hacamat Günleri Neye Göre Belirlenir?

Hacamat Günleri belirlenirken Hicri takvimden faydalanılır. Çünkü Hicri Takvim gök cisimlerinden yola çıkılarak hazırlanmıştır. Hicri takvime göre her ayın 15'i, 17'si, 19'u ve 21'i 25'i ve 27'si hacamat için uygun zamanları gösterir. Bu 3 gün içinde en faydalı olduğu düşünülen gün, ayın 17'si olarak ifade edilmiştir. Genellikle pazartesi günü yapılan Hacamat, bu gün dışında pazar, salı ve perşembeleri de yapılabilir. Ancak hadislerde belirtildiğine göre bu günler dışında çarşamba ve cuma günleri Hacamat yapılmaması gerekir.

Hacamat Altın Günleri Ne Zaman?

Sadece her ayın belli dönemlerinde değil yılda sadece şu 3 günde hacamat yaptırmanın diğer günlerden çok daha büyük faydası geldiğine inanılır. Bu günler yılda 3 ayrı tarihe işaret eder. 30 Mart salı, 27 Temmuz salı, 21 Aralık salı Hacamat Altın Günleri olarak ifade edilir. Hacamat saat olarak ise sabah namazından sonraki süreçte gün doğumundan bir saat sonra yapılabilir. Sonraki 2 saat boyunca kerahat vakti girene kadar işleme devam edebilir. Siz de vücudunuzun daha sağlıklı olmasını istiyorsanız şimdi bizi arayarak uygun hacamat günleri için randevu alabilirsiniz.