Psikolojik Destek

Psikolojik Destek

Psikolojik destek için Biyorezonas Terapisi

​İnsan vücudu; meridyenler, akupunktur noktaları ya da çakralar üzerinden akışın olduğu bir enerji denizidir. Vücuttaki bu enerji akışındaki blokajlar, kendilerini hem psikolojik sıkıntılar hem de fiziksel hastalıklar olarak gösterir. Bir örnek verecek olursak, halk arasında “Üzüntüden verem oldu” tabiri kullanılır. Enerji tıbbında keder, üzüntü duyguları akciğer ile alakalı kabul edilir. Bu duygunun vücutta oluşturduğu blokaj akciğer hastalıklarına yatkınlığa yol açabilmektedir. Bu blokaj kaldırılarak akciğer hastalığının iyileşmesi hızlandırılabilir.

Hipnoz ya da telkinler ile kişinin zihin yapısındaki problemli duyguların ortadan kalkabileceği ve hatta aynı anda fiziksel semptomların da düzelebileceği bilinmektedir. Bununla birlikte kişinin enerjetik dengesinin hem fiziksel hem de ruhsal alan üstünde direkt etkisi olduğunu ve bu alanda çalışmanın, tedavi edici bir güce sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Biyorezonans terapilerinin ilk etkisi, kişinin ruhsal hali üzerinde olup, fiziksel problemlerdeki iyileşme bunun arkasından gelmektedir. Kaygı bozuklukları, depresyon, kronik yorgunluk, tükenmişlik hissi gibi durumlarda Biyorezonans terapileri başarıyla uygulanmaktadır.

Terapi nasıl yapılır? Sıklığı ve süresi nedir?

Seanslar boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak. Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Yine işlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz. Biyorezonans terapileri boyunca günlük bol su tüketimi(2-3lt) yapılması önemlidir. Biyofrekans tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Tedavinin süresi tespit edilen uyumsuz frekans sayısına ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Ortalama 5-10 seans arası başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.