Hormonal Düzensizlikler

Hormonal Düzensizlikler

Hormonal Bozukluklarda Biorezonas Terapisi

Hormonlar, vücutta çeşitli bezler tarafından kana salgılanan ve ulaştıkları organ ve dokulardaki fonksiyonların gerçekleştirilmesinde düzenleyici işlevi olan organik bileşiklerdir. Örneğin, tiroid bezinden salgılanan hormanlar metabolizma düzenlenmesinde, pankreastan salgılanan insülin hormonu kan şekeri düzenlenmesinde, kadınlık organlarından salgılanan hormonlar adetlerin düzenlenmesinde görev alır. Hormonların fazla salgılanması, eksik salgılanması veya üretilen hormonlara karşı direnç gelişmesi gibi durumlarda, vücudumuzun normal işleyiş dengesi bozulmakta ve hormonal bozukluklar kaynaklı birçok hastalık ortaya çıkmaktadır. (Örn: Hipo/hipertiroidi, diyabet, mensturasyon bozuklukları, infertilite, obezite, vb.)

Genetik olarak yatkınlık, stres, gıdalar, geçirilmiş cerrahi işlemler, beslenme bozuklukları, gıda intoleransları, kimyasallar, otoimmünite gibi hormonal bozukluklara neden olabilecek birçok sebep bulunmaktadır. Vücut bir bütün olarak düşünüldüğünde, genelde bu tarz hastalıkların altta yatan tek bir sebebi olmayıp, birden çok sebebin birleşimi ile ortaya çıkmaktadırlar.

Hormonal bozuklukların tedavisinde, eksik olan hormanların desteklenmesi veya fazla olan hormonların baskılanması yoluyla vücut dengeye getirilmeye çalışılmaktadır. Ancak bu bozukluklara neden olan ve altta yatan esas nedenler düzeltilmediği sürece tedavi süreci uzamaktadır ve bazen bir ömür ilaç kullanımı gerekebilmektedir.

Biorezonans terapisi ile hormonal bozuklukların tedavisinde temel amaç; yukarıda belirtilen ve hormonal bozukluklara sebep olan altta yatan nedenlerin tek tek düzeltilmesi ve vücudun normal dengesinin tekrar kazanılmasını sağlamak üzerinedir. Bu amaçla stres ve ruhsal duruma, mevcutsa gıda intoleranslarına, bağırsak florasına, toksik kirlenme ve ağır metallere, organ ve hormonal desteğe yönelik seanslar yapılarak hormonal bozukluklar düzeltilmeye çalışılır.

Terapi nasıl yapılır? Sıklığı ve süresi nedir?

Seanslar boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak. Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Yine işlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz. Biyorezonans terapileri boyunca günlük bol su tüketimi(2-3lt) yapılması önemlidir. Biyofrekans tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Tedavinin süresi tespit edilen uyumsuz frekans sayısına ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Ortalama 5-10 seans arası başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Terapi sonrası

Terapiler sonrası vücutta benzer veya farklı hormonal bozuklukların tekrar oluşmaması için koruyucu önerilere mutlaka uyulmalıdır. Stres yönetimi, beslenme düzenlenmesi, kimyasal maruziyetlerine dikkat edilmesi, düzenli uyku vücudun dengesinin korunmasında çok önemli olduğu için özellikle bu konularda hassas davranılması gerekir.