Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon Hastalıkları

Vücudumuzun bünyesinde bizimle beraber yaşam süren birçok mikroorganizma bulunmaktadır. Bu mikroorganizmalar normal flora olarak adlandırılmakta ve belirli bir dengede insan bedeninde varlığını sürdürmektedir. Canlı bedenindeki bu mikroorganizmaların çeşitli nedenlerle (beslenme sorunları, stres, bilinçsiz ilaç kullanımı, bağışıklık sistemi sorunları, vb.) mevcut sayısında artış olması durumunda, vücudun flora dengesi bozulmakta ve hastalık durumu oluşabilmektedir. Yine vücudumuza dışarıdan giren zararlı mikroorganizmalar, bağışıklık sistemimiz güçlü değilse, vücudumuzda enfeksiyon hastalıklarına neden olabilmektedir. Antimikrobiyal ilaçların kullanıma girmesi ile büyük ölçüde enfeksiyon hastalıkları kontrol edilebiliyor olsa da bağışıklık sisteminin güçlü ve dengede tutulması her zaman enfeksiyon hastalıkları ile mücadelede en önemli basamağı oluşturmaktadır.

Enfeksiyon Hastalıklarında Biorezonans Terapisi

Bağışıklık sistemi enfeksiyon hastalıkları ile mücadelede en önemli role sahip sistemdir. Biyorezonans terapisinde özellikle bağışıklık sistemimizin düzgün çalışmasını engelleyen nedenlere yönelik terapiler uygulanarak bu sistemin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca mikrobik etkenlere yönelik frekans terapileri ile vücuda destek sağlanmaktadır. Terapi yaklaşımları:

  • Bağışıklık sistemi desteğine yönelik seanslar
  • Mikrobik etkenlere yönelik seanslar
  • Bağırsak florasının bozulmasına yönelik seanslar
  • Stres ve ruhsal duruma yönelik seanslar
  • Toksik kirlenmeye yönelik seanslar

şeklindedir.

Terapi nasıl yapılır? Sıklığı ve süresi nedir?

Seanslar boyunca oldukça rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Vücudunuzun çeşitli yerlerinde biorezonans cihazının elektrotları olacak. Seans süresi, 45-60 dakika arasıdır. Seans esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymanız söz konusu değildir. Yine işlem sırasında sizden tükürük, idrar, gayta veya parmağınızdan küçük bir kan numunesi almamız gerekebilmektedir. Seans sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak biraz yorgunluk hissedebileceği için erken yatmanızı öneriyoruz. Biyorezonans terapileri boyunca günlük bol su tüketimi (2-3lt) yapılması önemlidir. Biyofrekans tedavisi haftada 1 kez, yaklaşık 1 saat süren seanslar ile gerçekleştirilir. Ortalama 5-10 seans arası sürebilen terapi süresi, tespit edilen uyumsuz frekans sayısına ve ek şikayetlerin varlığına göre değişir. Başlangıç terapileri sonrası belirli aralıklarla destek terapileri önerilir.

Terapi sonrası

Biofrekans tedavisi ile enfeksiyon etkeni olan mikororganizmaları tam aksi yönde frekans verilerek olumsuzluklar nötürleştirilir veya bağışıklık sistemi destekleri ile olumlamalar yapılır. Terapiler sonrası vücutta benzer veya farklı frekans bozuklukları oluşmaması için koruyucu önerilere mutlaka uyulmalıdır.