Cilt ve Saç Bakımı

CİLT ve SAÇ BAKIMI

cilt-bakimi-2Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, zamanla oluşacak kırışıklık, leke, akne gibi problemlerin önlenmesinde önem arz eder. Aksi takdirde UV ışınlar, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve yorgun, solgun, yıpranmış  görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 30′lu yaşlardan itibaren herkesin temizlik, bakım ve koruma amaçlıyla ayda bir kez cilt bakımı yaptırması tavsiye edilir.

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilt yapısına göre doğru ve doğal içerikli ürün seçimi çok önemlidir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal ya da hassas olduğuna karar verilebilir. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

Sağlıklı bir cilt için kliniğimizde uyguladığımız tedaviler ile cilt temizlenir, gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlanır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır, cildin  hacmi ve nemi arttırılarak kırışıklıklar giderilir, hücre yenileyici işlemlerle canlı ve parlak bir görünüm ortaya çıkar. Cilt ve saç bakımı uygulamalarında tedaviler arasında kombinasyon yapılabilir. Uygulamaların tümünü hekimimiz yapmakta olup, kişinin durumuna göre tedavi protokolü hazırlanmaktadır. Seans sayısı ve sıklığını da yine kişinin durumuna göre doktorumuz belirlemektedir.

 

cilt-bakimiCilt sorunları gibi yine saçla ilgili şikayetler de doğal tedaviler alanına girmektedir. Saç dökülmeleri, kepeklenme, saç derisi şikayetleri ( saçkıran, sedef, yara v.s ) gibi durumlarda mezoterapi, sülük tedavisi ve PRP tedavileri ile başarılı sonuçlar almaktayız.