/site/wp-content/themes/dogalhayat_v2/img/page-heading-bg.jpg);">

Dr. Turgay ÇINAR

TurgayCINARDr. Turgay ÇINAR

1979 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini takiben 1995 yılında İzmir Atatürk Lisesinden, 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.
Aynı yıl ICMART üye kuruluşlarından biri olan İnam Çin Tıbbı Merkezinde Akupunktur, Hirudoterapi ve Fitoterapi eğitimlerini tamamlamış, bu eğitimleri takiben T.C. Sağlık Bakanlığı Akupunktur Uygulama Yetki Belgesini almıştır.
2004 yılında Ege Üniversitesi İlaç Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ARGE-FAR) Fitoterapi Günleri çalışmalarına katılmıştır.
Yine 2004 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen eğitimleri takiben Mezoterapi ve Medikal Estetik Uygulama Belgesini almıştır.
2007’de Almanya Duisburg-Essen Üniversitesi Tıp Fakültesinde Hirudoterapi (Sülük Tedavisi) konusunda dünyanın önde gelen bilim adamlarından Prof. Dr. Andreas Michalsen ile çalışma fırsatı bulmuş; ek olarak Kolon Hidroterapi ve Medikal Ozon Tedavisi eğitimlerini tamamlayıp Türkiye’ye dönmüştür.
Halen kurucu ortaklarından olduğu Doğal Hayat Kliniğinde Doğal Tıp Yöntemlerini kullanarak pratik hekimlik çalışmalarını sürdüren Çınar, İngilizce ve Rusça konuşabilmektedir.
Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Dr.Turgay ÇINAR TV Programları