Dr. Mutahher AKÇAER

image002

Dr. Mutahher AKÇAER

1985 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir.  İlkokulu Atakent Susanoğlu ilköğretim okulunda, ortaokul ve liseyi Silifke Anadolu Lisesinde okumuştur.

2002 yılında liseyi birincilikle bitirip, üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi Tıp(ing) fakültesini kazanmıştır. Tıp fakültesi eğitimi sürecinde 2007 yılında New York University Eye and Ear Infirmary ve 2009 yılında Yale University New Haven Hospital  eğitimler almıştır. 2009 yılında tıp fakültesininden mezun olduktan sonra Karaman Devlet hastanesinde mecburi hizmet yapmıştır.

Gazi Üniversitesi tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Ozon terapi, Akupunktur ve Kupa Terapi/Hacamat eğitimlerini almıştır. Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği tarafından verilen Radyestezi, Biyoenerji, Beş Duyu akupunkturu ve Üç döngü akupunkturu eğitimlerini aldıktan sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı  Mezoterapi ve Proloterapi eğitimleri ile Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı Hirudoterapi eğitimlerini tamamlamıştır. 2016 yılında Ankara Özel Yüzüncü Yıl hastanesinde bir süre çalıştıktan sonra Doğal Hayat ailesine katılmıştır.

Halen Özel Doğal Hayat polikliniği Ankara şubesinde Sağlık Bakanlığınca onaylı doğal tıp yöntemlerini kullanarak pratik hekimlik çalışmalarına devam etmektedir. İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.