/site/wp-content/themes/dogalhayat_v2/img/page-heading-bg.jpg);">

Dr. Suat ARUSAN

suat-arusansDr. Suat ARUSAN

1952 yılında Manisa’da dünyaya gelmiştir.

İzmir Özel Türk Kolejinde orta öğretimini tamamlayıp 1974 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

1974-1978 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilimdalı’nda ihtisasını tamamlamasının ardından Manisa’da 30 yıl özel çocuk hekimliği yapmıştır.

Uzun yıllar çalışmalarını sürdürdüğü doğal tedaviler  alanında ( Tıbbi sülük tedavisi, hacamat, ozon, akupunktur, osteopati, proloterapi, fitoterapi vb.) hizmet veren Doğal Hayat Polikliniğini 2006 yılında Manisa’da kurmuştur. 2010 yılından itibaren Manisa’ da uyguladığı doğal tedavi metotlarını, Ankara ve İstanbul’da uygulamaktadır.  www.dogalhayat.com.tr

Dr. Suat Arusan , kronik hastalıkların tedavisinde destek olarak kullanılan fitoterapi ürünlerinin güvenilir bir şekilde üretimi için kurulan Arusanfarma firmasının da kurucusudur. Ayrıca Arusanfarma firması, tıbbi sülük tedavisinde kullanılan sülüklerin güvenilir olmasının önemi açısından tıbbi sülük üretimi de yapmaktadır.  www.arusanfarma.com.tr   / www.dogaltibbisuluk.com

Dr. Suat Arusan, 8 yıl boyunca Manisa ETV televizyonunda her hafta Cuma  akşamları üç saatlik canlı yayın akışı şeklinde yayınlanan ‘’ Evrensel Diyalektik” programı adı altında entellektüel, sosyal ve sağlık programları yapmıştır.

Çeşitli ulusal kanallarda ( TRT – ÜLKE TV – HABER TÜRK – ATV – CINE 5 v.s.. ) birçok sağlık programı yapmış olup, 2014 ağustos ayından itibaren TRT Haber’ de her Pazar 11:00 de ‘’ Bilgiden Bilince ‘’ isimli kendi programını 2017 yılına kadar sürdürerek 78 program gerçekleştirmiştir.

Dr.Suat Arusan 2009 yılında , modern tedavi tekniklerinin yanında hirudoterapi ve diğer tamamlayıcı tedavi metotlarının uygulanmasını yaymak, uygulamalarını öğretmek, bu konuda bilimsel çalışmalar yapmak ve bu tedavi şeklinin batıdaki normlarının ülkemizde uygulanmasının sağlanması amacına yönelik Doğal Tıp, Hirudoloji ve Hirudoterapi Tıp Derneğini kurmuştur.

Çocuk Hastalıkları ile ilgili kitabı, özellikle tıbbi sülük tedavisi ile ilgili olarak yayınlanmış bilimsel yayınları vardır ve Tıbbi sülük tedavisi açısından Türkiye’nin en önemli söz sahibi hekimlerinden biridir.

Dr. Suat ARUSAN Makaleleri:

Tıbbi Sülükler ve Hirudoterapi  – http://www.dogalhayat.com.tr/tibbi-sulukler-ve-hirudoterapi-dr-suat-arusan/

Olgu Sunumu: Mikro Cerrahiye Yardımcı Bir Metot, Hirudoterapi – http://www.dogalhayat.com.tr/olgu-sunumu-mikro-cerrahiye-yardimci-bir-metot-hirudoterapi/

 

Dr. Suat Arusan’a “Yaşama Dokunan Adam” Ödülü

Suat Hoca Odul Dr. Suat Arusan, Risus Onkoterapi Danışma ve Eğitim Merkezi’nin düzenlediği 18 Kasım 2011 Turgut Özen Kanser Çalışma Grubu Özel Gecesi Şehit Jandarma Teğmen Kemal Burak Zengin’i Anma Ve Yaşama Dokunanlar Ödül Töreni’nde ülke genelinde gerçekleştirdiği toplumsal menfaat içerikli ve istikbal entegreli çalışmalarından ötürü ödül almaya layık görülmüştür.

Psikoonkoterapi Derneği’nin Turgut ÖZEN Kanser çalışma grubunun,Kanser’de Yaşama Dokunuş Projesi, yurt genelinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmalarla bilime destek ve uluslar arası arenada Türkiye’yi temsil çalışmalarında önemli başarı elde etmiştir. 27 üniversitenin proje ortaklığı ile devam eden ve bir çok önemli Sivil Toplum Kuruluşu ile koordineli gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, ülkemizde sosyal bütünlüğün insan sağlığı ile entegre edilmesinde bir ilki de başarmıştır.

Kanser hastalığının düşünceye girmesindeki en büyük etkenlerden birisi, bireyin ve hatta toplumun aciz kaldığı kısır döngüler kaynaklıdır. Dünya genelinde ekonomik yapının çöküşü, milletlerin yok oluşu, manevi değer tablolarının yıkılışı ruhsal kanserleri tetiklemekte ve toplumları mutsuz etmektedir. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bireysel çabaları ve geniş ufukları ile hem istihdamda, hem sanatta, hem sosyal yaşam içinde kamusal ortaklıkları yaratan ve YAŞAMA DOKUNANLAR ismini alan, içlerinde Dr. Suat Arusan’ı bulunduğu, 81 ilden 81 kişinin yaşamına dokunmuş değerlerimiz, ülkemizin sosyal liderleri tablosuyla tarihteki önemli yerlerini almaları ve bundan sonra gelecek kuşaklara ışık tutmaları amacıyla Psikoonkoterapi Derneği’nin bu ödül töreninde hiç eskimeyecek bir fotoğraf karesine yerleştirildi.